.

.

Топла Преносни RJ45 RJ11 RJ12 Wire Кабел Crimper Crimp Сечење Stripper PC Мрежа Рака Алатка Клешти и Кабел Тестер Бесплатен Превозот

Топла Преносни RJ45 RJ11 RJ12 Wire Кабел Crimper Crimp Сечење Stripper PC Мрежа Рака Алатка Клешти и Кабел Тестер Бесплатен Превозот

DEN 849.60
Количина на стоки


Кабел Машина :
Преносни стил со совршен облик
Тоа нема да се оштети гранатираа-жица и работи со висока ефикасност
Устата на прес-клешти е направен од magnanic челик ,која е цврст и издржлив
При користење на прес-клешти,само внесете cystal врвот во својата позиција и притиснете.
За 4,6,8 столбови mudular врска
Спецификации :
Нето тежина : 335g
Единица Димензии : 195*70mm
Пакување Димензија : 260*130mm
Кабел Тестер :
Далечински тестер : 1-4-3-2-5-6-7-8-G
Ако два кабли се кратки circuited, ниту на соодветните светла е на на далечинскиот тестер додека главната тестер останува непроменет. Ако три кабли, вклучувајќи ги и трите, се кратки circuited, ниту еден од соодветните liaghts е вклучено.
Ако тест печ панели или ѕид плоча outlels, два кабли кои можат да одговараат едни на други (RJ45) ќе бидат поврзани со тестер.
Ако тест кабли од истиот оски, BNC се пали кога кабелот работи.
9 V reduplicated батерија се користи во овој тестер. Батеријата е препорачливо да се промени ако било слаба светлина oppears.( Батерија не е вклучена.)
Боја : бела
Главната tseter
Големина : 105*67*28mm
Тежина : 74g
Далечински тестер
Големина : 105*38*28mm
Тежина : 47
Пакет големина : 185*113*34mm
Пакет тежина : 175g

Број На Модел На:
КАБЕЛ МАШИНА&МРЕЖЕН ТЕСТЕР
Пакет:
Yes
Тип:
Кабел Тестер
Бренд Име:
Hexin
fuction:
RJ45 RJ11 RJ12 Wire Кабел
R

Тие исто така купуваат со овој производ