.

.

25X фабрика директна продажба на високо квалитетни 10W 900mm T5 siamesed LED цевка светлина со 2835SMD изразат бесплатен превозот

25X фабрика директна продажба на високо квалитетни 10W 900mm T5 siamesed LED цевка светлина со 2835SMD изразат бесплатен превозот

DEN 13488.00
Количина на стоки


Спецификации : Item type тип : Siamesed LED цевка Влезен Напон : AC90 V-260 V Моќ : 10 W LED type : 3528 SMD фактор на Моќ : >0.93 Прозрачна Флукс : 100-110lm/w Боја температура : 6000-6500 K / 4000-4200 K / 3000-3200 K Renderind индекс : >72 Работна температура : ≤50 степен Амбиентална температура : -20~45 степен Работа Живот : >50000h Материјал : (Алуминиум)+ млечно бела PC Пакет : Оваа ставка вклучува 25 PCS Функција : 1.Шел : алуминиум легура на материјали со стандарден T5 спецификација; PC покрива со млечно бела. 2.Извор на светлина : со ниска слабеењето процес енкапсулација на 3528 LED бела светлина. 3.Напојување : постојан струја; заштита од над-струја, во текот-напон, и висока температура, за да се обезбеди производи стабилни перформанси. 4.Совршено осветлување ефект, брз почеток, ниска потрошувачка на енергија, не ултравиолетови и инфрацрвени зраци 5.На температура на бојата може да биде топло бела, чиста бела и кул бело факултативна како по ваше барање
Апаратот
широко се користи во многу јавно место како што за статистика ,трговскиот центар ,супермаркет,автобус staion сала за чекање ,Болница,Училиште,boardroom и др .
Ние прифаќаме Alipay, Paypal, Western Union,Зачувам ,T/T итн.
Ние ќе ја испрати на парцели во рамките на времето покажа дека во овој оглас по купувачот исплата е потврдена од страна Aliexpress. Услуга транзит време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ние само брод потврдените адреса предвидено од страна Aliexpress. Пратката не ги вклучува царина ЕМС : 5~9 работни дена. DHL, UPS-от, FEDEX, ТНТ : 3~6 работни дена. Ali Express Стандард за Испорака : 12 ~ 30 работни дена Кина Пост Регистрирани Воздух Mail : 12 ~ 30 работни дена
Сите предмети ќе бидат 100% тестирани и се со security пакување пред породувањето. Ние и ветуваме на 3 години гаранција,Доколку постои било каков проблем, exluding лични фактор, Ние и ветуваме на repaire или промена на нови производи за клиенти. Ние во голема мера го цениме вашата позитивни повратни информации со 5 ѕвезди да ни се и ќе го сторат истото за вас. Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас за решавање на било какви проблеми пред да замине повратни информации. Ние ќе ви одговори и понуди помош веднаш.
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект,Купувачите треба да ги пријават на неисправни проблем во рок од 7 дена по приемот на објектот ,за замена или рефундирање на, ве Молиме контактирајте ме пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 90 дена, Ние ќе ви испратиме замена или понуда за наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. И купувачот зема на враќање такса. Ние ќе бидат одговорни за resending такса. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест за напред и назад товар.

Емитуваат Боја:
Природните бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
9w
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Цевка
Должина:
0.9m
База Тип:
T5
Напон:
90-260V
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
Други
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Модел:
2835
Просечен Живот (часот):
5000
сертификација:
CCC
Бренд Име:
KINGGREEN
R

Тие исто така купуваат со овој производ