.

.

JIGU Топла Замена на Висок Капацитет Црна лаптоп со батерија ЗА ЛЕНОВО G530 G550 3000 N500 IdeaPad Z360 IdeaPad G430 3000 G530

JIGU Топла Замена на Висок Капацитет Црна лаптоп со батерија ЗА ЛЕНОВО G530 G550 3000 N500 IdeaPad Z360 IdeaPad G430 3000 G530

DEN 768.96
Количина на стоки

Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 >22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .
Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.
Ние се нудат три опции за превозот.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена. Во сите случаи, купувачите плаќаат такси превозот на свој трошок да се вратат на производи за замена или враќање на средствата.1 V Етикета покаже Капацитет : 5200m Ah Целосно капацитет : 4400m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : 100% Сосема Нов , 24 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Оваа G430 батеријата е компатибилна со следниве дел броеви : ЗА ЛЕНОВО 51 J0226 ASM 42 T4586 FRU 42 T4585 L06 L6 Y02 57 Y6266 ASM 42 T4728 FRU 42 T4727 L08 L6 C02 L08 O6 C02 L08 S6 C02 Оваа G430 батеријата е компатибилна со следниве модели : ЗА ЛЕНОВО 3000 G430 3000 G450 Серија 3000 N500 Idea Pad G430 20003 3000 G430 4152 3000 G450 A 3000 N500 4233-52 U Idea Pad G430 Серија 3000 G430 4153 3000 G450 M 3000 N500 Серија Idea Pad Z360 3000 G430 Серија 3000 G530 G430 Idea Pad Z360-091232 U 3000 G430 A 3000 G530 4151 G450 Idea Pad Z360-091233 U 3000 G430 L 3000 G530 444-23 U G530 Idea Pad Z360 A-О 3000 G430 LE 3000 G530 DC T3400 G550 Idea Pad Z360 A-PSI 3000 G430 M 3000 G530 Серија G550-2958 LEU 3000 G450 3000 G530 A G550-2958 LFU 3000 G450 2949 3000 G530 M Idea Pad G430
Answer : ___________________________ Note :
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21. Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени.5% Наплата Канада го Оценувате (точка пристигна) 0. Овој производ има 24 месеци гаранција.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.
Батерија Тип : Li-ion Напон : 10.
Ако сакате побрзо превозот, ве молиме изберете ЕМС или DHL како вашиот превозни средства.
Повратни информации :
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ние исто така понудени поштенски EMS и DHL express услуга за која се платени од страна на купувачот.
Гаранција :
1. Кога ќе ја одберете Сингапур Пост препорачана пошта, тоа е бесплатно и платено од страна на продавачот.7% Наплата Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9. Тоа ќе потрае околу 7-15 работни дена да брод на големи земји како САД, Западна Европа,Австралија и др.Тоа трае околу 5-7 работни дена. За сите врати производи, клиентите МОРА да контактирате со нас за враќање адреса. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има).7% Наплата
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-2 работни дена. Нашата гаранција не се прошири на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот/корисникот е дел.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.1% Наплата Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Леново
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
G430 G530 G550 3000 N500 IdeaPad Z360
Пакет:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
Гаранција:
2 години
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
6 клетки Гранд Нов
Уверение:
CE,FCC, RHOS
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ