.

.

Бесплатен Превозот HGM160 Автоматски контролни Модул дизел генератор

Бесплатен Превозот HGM160 Автоматски контролни Модул дизел генератор

DEN 6749.00
DEN 7104.00
-5 %
Количина на стоки


Рачно Работење :
1.
Полнење Неуспех предупредување
Полнење Неуспех предупредување, исто така, е предвидено од страна на следење на WL терминал на полнење алтернатор. Откако тајмерот е истечен на влезови се овозможи обезбедување на нормален заштита од модул. Ова патување ниво е избран од страна на преклопникот за или 50 Hz или 60 Hz номинална операција (57 Hz или 68 Hz патување соодветно ). Одберете manual работи
2.
Алтернатор Текст Опсег :
15 - 275 V AC RMS
Алтернатор Текст Фреквенција :
50 - 60 Hz при номинална брзина на моторот. Секој аларм има свој LED индикатор и штом се активира понатаму аларм услови ќе бидат прифатени.
За време на моторот cranking и за кратко време потоа заштита задржете-off timer (10 секунди) е активна и релевантните алармни влезови се спречени.
Во текот брзина Заштита
Во текот брзина заштита е изведен од генератор Hz излез.
(Минимум 75 V AC)
Во текот на ветер : номинална фреквенција +14% (+24% Префрлување)
Започнете Излез :
Цврста Состојба 200m A негативни заземјување терминал
Гориво Излез :
Цврста Состојба 200m A негативни заземјување терминал
Пред-топлина Излез :
Солидна State200m A негативни заземјување терминал
Температурата На Работа Опсег :
-30 до +70°C
. Во "' позиција на излез се де-полни со енергија. Заштита задржете-исклучување на тајмерот е тогаш поведе.
ОПЕРАЦИЈА
Работата на модулот е преку два позиција копчето за вклучување поставена на предниот панел со ИСКЛУЧУВАЊЕ(О), STARTpositions. На "Чудак' излез, а потоа полни со енергија и стартер моторни управува, disengaging автоматски кога моторот пожари или кога 'Start' копчето е пуштен на слобода. Depress пред-топлина копче за потребната должина на време
3. Алармен излез и релевантни LED ќе остане активна до единицата се враќа со вртење се префрлат на '' позиција. Модулот се користи за прирачник за старт и стоп на моторот, што укажува на оперативниот статус и грешка услови, автоматски затворање на моторот и да се укажува на моторот неуспехот од страна ДОВЕДЕ на предниот панел. Ова функционира на сличен директорот на предупредување светилка опремени во моторно возило, треба да излез пропадне тужбата не успее, ПРЕДВОДЕНА ќе се расветли. Модулот исто така, ќе се обезбеди алтернатор побудување тековната преку оваа врска.
Работата на било која од следниве аларми (кои се блиски на вина) ќе предизвика кандидира излез да се де-стимулирам :
Низок Притисок На Маслото
Висока Температура На Моторот
Помошни Исклучување
Во текот брзина
Ова ќе го отстрани гориво снабдување од моторот и го донесе до одмор.
SPECI F ICATION
DC Набавка :
8 35 V Континуирано.Бесплатен Превозот HGM160 Автоматски контролни Модул дизел генератор HGM160 Genset Контролер
Specifications Smartgen Прирачник контролни Модул HGM160
Со добар квалитет и конкурентна цена
Прирачник контролни Модул HGM160
ОПИС
Моделот 160 е Прирачник контролни Модул. Притиснете STARTto чудак мотор
Откако Start копчето е притиснато и одржува, на мотор гориво систем е енергија. Ова му овозможува на моторот да се започне и да се постигне нормален работи услови. Над фреквенција коло следи генератор Hz излез и ќе се исклучи моторот веднаш, ако пред-set frequency (постави фреквенција ниво е достигнат.

Бренд Име:
ручек моќ
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
HGM160
R

Тие исто така купуваат со овој производ