.

.

eeMrke За Peugeot 307 307CC LED Ангел Око Магла Светлина светилки drl Халоген H11 55W Дење Работи Светла

eeMrke За Peugeot 307 307CC LED Ангел Око Магла Светлина светилки drl Халоген H11 55W Дење Работи Светла

DEN 4511.00
DEN 4799.04
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke ® Ангел Очи Светла за Магла светилки drl / Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Peugeot 307 CC За Peugeot 307 Изведат/Седан За Peugeot 307 шв Facelift (станица вагон/имот)
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за peugeot 307 * Не само што е убава ангел очите на за-BMW-стил, но исто така, тоа е дење работи светла и може да помогне да се спречи 58% од несреќи. * Направете вашиот автомобил повеќе карактеристична; Изработка на вашиот автомобил поголема видливост на ден или нејасна временска прогноза!! * Директно замена со оригинални магла покрие без модификација е потребно. Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Инвертер
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на +, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=> Повеќе.....

Емитуваат Боја:
IceBlue Ангел Очи, Црвени Очи Ангел, Белиот Ангел Очи, Сини Очи Ангел, Жолта Ангел Очи, Виолетова Ангел Очи
307-Година:
2010,2011,2009,2007,2012,2008
Специјални Функции:
2in1 Магла Ангел Очи светилки drl
За Возило Брендови/Модел:
peugeot
Бренд Име:
eeMrke
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Материјал Тип:
ABS
Објектот Дијаметар:
9cm
Име На Модел:
За Peugeot 307
Peugeot Модел:
307
Објектот Тежина:
2kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
Yes
Wattage:
55w
DC:
12v
Леќа:
Вклучени
Извор На Светлина:
халоген
Напон:
12V
Тип На Објект:
Светла За Магла
R

Тие исто така купуваат со овој производ