.

.

Многу ретки Кинг Династијата (QianLong1711-1799) Бронзен gilt статуа, Скулптури желка и змија, симбол на богатство и долговечност,

Многу ретки Кинг Династијата (QianLong1711-1799) Бронзен gilt статуа, Скулптури желка и змија, симбол на богатство и долговечност,

DEN 2598.00
DEN 3168.00
-18 %
Количина на стоки


Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне. Таа е направена од бронза.Тоа е многу ретка и својот занает резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа е, исто така, е симбол на среќа и задоволство. Тоа ќе ви донесе долговечност, среќен, богат и среќа , и тоа може да додадете специјални убава место ако ја ставиме дома. Тоа има многу голема колекција вредност. Времето ќе почнуваат да се соберат или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Среќно

Бренд Име:
edmoogrel
Тема:
Животните
Регионален Функција:
Кина
Боја:
бронза
Деценија:
QingDynasty
Слика:
желка
Употреба:
Дома декорација/прибирање
Место на Потекло:
Кина (Копно)
siae:
11*15*18cm
R

Тие исто така купуваат со овој производ