.

.

FOREDOM Флексибилни Окното за сексуално и репродуктивно Машина ,goldsmith алатки,полирање флексибилни вратило машина,виси ротари алатка мотор & виси мотор

FOREDOM Флексибилни Окното за сексуално и репродуктивно Машина ,goldsmith алатки,полирање флексибилни вратило машина,виси ротари

DEN 3887.52
Количина на стоки


FOREDOM Флексибилни Окното за сексуално и репродуктивно Машина ,goldsmith алатки,полирање флексибилни вратило машина,виси ротари алатка мотор & виси мотор
Пакет Се Вклучени
1 x целосен сет на Флексибилни Вратило Машина
Примена
Одлична машина за дупчење,полирање,burring,мелничката,slotting,пила,исто така, одлично за дрво и коските резба.
Флексибилен окно е уред за пренесување на ротари движење помеѓу два објекти кои не се фиксни во однос еден на друг. Тоа се состои од ротирачки јажиња или калем кој е флексибилен, но има некои torsional вкочанетост. Тоа може или не може да имаат покривање, кои, исто така, се наведнува, но не ја ротирате. Тоа може да се пренесе значителна моќ, или само движење, со занемарлива моќ.
Флексибилни шахтите најчесто се користи во водоводџија е змии. Тие се популарни додатоци за рачни ротари tools, и составни делови на ротари алатки со далечински мотор, која се нарекува "флексибилни вратило алатки". Тие се користат за да се пренесе моќта на некои овци shears. Тие се, исто така, се продаваат за да се поврзете панел копчиња на далечинскиот управувач potentiometers или други променливи на електронски компоненти. Флексибилни вратило алатки се користи често во стоматолошката и накит индустрија, како и други индустриски апликации.
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Гаранција и Гаранција :
12 месеци Гаранција. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати
Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Бренд Име:
PHYHOO
Објектот Тежина:
5.8
Накит Алатки & Опрема Тип:
Гравирање Алатки
Номинална Напон:
110V/220V
Накит Алатки & Опрема Тип:
Накит Опрема
Состојба:
Бренд Нови
Тежина:
5KG
Брзина:
0-18000rpm
Фреквенција:
50/60Hz
Максимална Чак Дијаметар:
4mm
моќност:
230W
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ