.

.

BAKEST 3pc /многу( црвена /жолта /зелена )(3 дизајн ) Силикони Сликарство Торта Подлога DIY Торта Возен Мат

BAKEST 3pc /многу( црвена /жолта /зелена )(3 дизајн ) Силикони Сликарство Торта Подлога DIY Торта Возен Мат

DEN 1631.52
Количина на стоки


кога ќе го поставите оваа цел ,тоа значи 3pcs/многу (3 diffrent дизајн ).ако било peoblem ,ве молиме контактирајте со продавачот .Ви благодариме .
[Инструкции]
1, Преземање на мат шири на печење лист и палто со слој на масло, стави ја бојата на тесто во Украсување кеси и да добиете на вашиот омилен модел на мат , и потоа го ставаат во рерна да се пече.
2, извадете ја и нека се излади, фрлаат на различни бои тесто со оригиналната боја ,потоа се става во рерна да се пече повторно .
3, по печење е завршена, се на торта надвор и нека тоа да биде кул .
4, може да се стави овошје или крем во торта и се тркалаат на торта да биде во круг.
5, rip торта подлога , насликани торта тек е завршен.
[Забелешка] Ако шпоретот е помалку од 30 CM, ќе можат да го користат ножот за сечење торта подлога тоа што го прави е соодветен за вашата рерна , тоа не влијае на користењето на тоа ! На скара подлога има четири модели,
Постојат два модели на секоја страна, подготвени да се направи вашите омилени слатки торта тркалаат ! ! !

Тип:
Печење & Тесто Алатки
Комплет Број:
3
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
сертификација:
ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Број На Модел На:
9692-1,9692-2,9692-3
Материјал:
Силикони
Печење & Тесто Алатки Тип:
Печење Душеци & Облоги
Бренд Име:
bakest
боја:
црвена.жолта ,зелена
Големина:
30cm*30cm*1mm
Тежина:
146g секој мат
Употреба:
DIY печење торта
R

Тие исто така купуваат со овој производ