.

.

НОВИ 802 100W220V Дигитални Прилагодливи постојана температура thermoregulation ESD електрични лемење железо ЗА 936 Лемење станица

НОВИ 802 100W220V Дигитални Прилагодливи постојана температура thermoregulation ESD електрични лемење железо ЗА 936 Лемење станица

DEN 1919.52
Количина на стоки

(Увоз на електрични апарати, мобилни телефони имаат сите лемење на жица за заварување имаше, и има исто така предвидено од нашите домашни производители мора да користат еколошки калај линија) lead-free лемење е иднината тренд! Калај Олово е токсичен метал точка на топење од околу 210 степени. обичните 60-150 блок т. Големина : 225 MM Рака дел : 20. Некои одржување на катедрата за да користите некои високо-моќ топло-воздух пиштол или електрични поголемо влијание, на денот и вечерните напон, исто така, влијае на температура, не е некоја поголема разлика помеѓу основните слободни лемење коло, не може да ги задоволи овие ниска моќност електрични железо! Овој производ ги користи PCB филтрирање на разни фактори на дестабилизација, точната температура, моќ назад да се загрее побрзо, повеќе погодна не? самрак прилог цреша? П : lead-free и на чело, како е тоа? A : слободен лемење на жица се еколошки, на точка на топење од околу 270 анти-оксидација.3 MM Тежина : 140 G Место на Потекло : Јапонија Тест на посебните карактеристики на производот : A греење на елемент тест живот : 18000-25000 часа 2 школка со анти-статички бран влакна материјал производи LCD, тековната смисла температура, автоматски температура режимот на штедење на Енергија : 15 минути статични автоматски се намалува на 200 Degrees целзиусови степени, продолжи статични падна до 0 степени 30 минути Мидвеј допир брзо топлинска Изолација ефект : 450 степени на работа за долго време, се справи со не е топла кабелот за Напојување : три-prong plug втемелени линија мека, висока температура Единствени карактеристики : 1 : анти-статичка функција (школка бран влакна материјал согласност со меѓународните електростатско стандард, вграден во анти-статички заземјување линија) три-пински приклучок pin приклучоци на ултра-мека гума линија! 2 : линија електрични железо дигитален дисплеј, и е microcomputer интелигентни програма термостат за контрола, може да се прикаже вистинската температура навистина термостат.) Бела 936 заварување станица за ¥ 750 блок (термостат дигитален дисплеј. Интелигентен автоматски исклучување функција! 3 : 15 минути на неактивност ќе бидат автоматски прилагодени на 200 целзиусови Степени, 30 минути уште не се користи во случај на smart мелодија на 0 степени, безбедност и продолжување на работниот век. Топло побрзо, бидејќи на повисока температура на точка на топење така олово-слободен лемење задолжителни! П : онлајн модели и ова е многу слично на (неповолно да се каже бренд на Гуангжу производство) цена од само 50-70 блокови Што е разликата? A : јас знам Кој се, исто така, купи разлика! Ќе се улица стоки и Adidas Што е разликата? Различни цени, таму е квалитетот на различни оценки! Зборувам за квалитетот разлика помеѓу : 1 : домашното греење core волфрам рана треска, лесно разнесени треска нерамна греење дел не може да се достигне врвот на сензор на температура е премногу далеку од греење зона температурата отстапување големи керамички кревка (поради керамички неварени) увозот грејач отпуштање на цврсто јадро керамички позлатен 880 степен на топлина за греење елемент рамномерно распоредени, а потоа пукаше слој на керамички (генерално, не се скрши безбеден живот за повеќе од пет години)! 2 : анти-статичка функција : одреден производ е анти-статички лемење железо, Ќе транспарентна пластика анти-статички? Е ова е патент? ? (Анти-статички пластични општи карактеристики на црниот бран влакна за џвакање : груб смисла, носат-отпорни, топлинска изолација, тешко, повторно, анти-статички) нула линија диоди не? Додадете ја води земјата, дури и ако постои точка електростатско здравиот разум (но помалку погодно)! Електричен железо имаат овие услови и развоен стручњак на trigeminal поудобно! 3 : изолација дизајн поинаков дизајн, па дури и на HAKKO Овој производ не може да се спореди goot овие брендови, 4 : кабелот За напојување на овој производ ултра-мека текстура на гумен конец многу глатко, 5 : паметни моќ-исклучување функција 15 минути на неактивност државата е автоматски поставена на 200 степени погодно за брзо затоплување најмногу за уште 30 минути автоматски се приспособува на 0 степени многу хуман! 6 : Овој производ е вистински термостат! 7 : домашни изглед е burly на овој производ, може да не се согласуваат (премногу голема гранка)! П : Постојана термостат како да се погледне? Thermostatic кои се придобивките? A : се загрева.

Излезна Моќност:
100W
Температурата Стабилност:
Интелигентна контрола на температурата
Излезна Температура:
50-450℃
Текст Voltagle:
220v-240v
Димензии:
225mm
Број На Модел На:
802
Животот на греење на елемент:
18000-25000 часа
Екранот:
LCD
Материјал:
ESD бран влакна материјал
моќ конектор:
Три-пински приклучоци
лемење совет:
користете 900 - Т-......
R

Тие исто така купуваат со овој производ