.

.

LMDTK Лаптоп Батеријата A1582 За Macbook Ретината A1502 13Inch Подоцна 2015 Година Wholesales

LMDTK Лаптоп Батеријата A1582 За Macbook Ретината A1502 13Inch Подоцна 2015 Година Wholesales

DEN 2994.00
DEN 3743.04
-20 %
Количина на стоки


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6. батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
A1582
ЗА APPLE За Macbook Ретината A1502 13 Inch Подоцна 2015

Тип:
Li-полимер
Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
apple
Број На Модел На:
A1406
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Батеријата Напон:
11.42 V
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
500g
Батеријата клетки:
Li-полимер
димензија:
287.00*127.50*9
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
74.9 ПОТ
батеријата етикетата :
11.42 V / 74.9 ПОТ
Производи Статус:
Акции
R

Тие исто така купуваат со овој производ