.

.

10PCS Обновливи Тетоважа Дух Матрицата Термички Трансфер Копир Хартија Рачни Влијание New-A0

10PCS Обновливи Тетоважа Дух Матрицата Термички Трансфер Копир Хартија Рачни Влијание New-A0

DEN 456.00
DEN 479.52
-5 %
Количина на стоки


10 PCS Обновливи Тетоважа Дух Матрицата Термички Трансфер Копир Хартија Рачни Влијание New-A0 Опис : 100% сосема нов % висок квалитет на Боја:како на слика покаже Големина:A4, околу 30 * 22cm Пакет : 10pcs/торба Драг Пријател : Ова е нов тип на Термички Трансфер Копир Хартија, 1 парче не 4 листови, но САМО 1 лист со дебелина мастило. Тоа е Еднократно, може да се ре-употреба повеќе од 10 пати со јасни tattooing дизајн. Hectograph јаглерод хартија е сличен на топлинска јаглерод хартија само stencils се направи слободна рака. Уметници едноставно ги пласираат своите избрани дизајн во текот на бели дел на хартија и нацртајте во текот на линии користејќи молив или пенкало. Откако заврши дизајнот е влијаеше врз грбот на бела хартија. Оваа потоа можат да бидат префрлени на кожата давајќи уметникот линии тие ќе можат да ги следат за совршен тетоважа. Оваа страна јаглеродот е вистински Дух бренд - не се измамени од страна на копии или имитации, само Духот труд ќе даде јасни и остри резултатите што ќе го направите вашиот stencils правда. Ве молиме да се свесни дека како вистински Дух рака јаглерод хартија е само продаваат во кутии од по 200 - јаглеродниот хартија ќе го добиете ќе НЕ биде заградена, наместо тоа ќе пристигнат безбедно во контрола печат торба.

Тип:
Тетоважа accesories
Материјал:
тетоважа трансфер на хартија
Бренд Име:
ЈУНИ.М
Број На Модел На:
JUNM-1
Пакет:
10pcs/торба
R

Тие исто така купуваат со овој производ