.

.

1 година гаранција по продажба на смена скршени допрете вежба болт без оштетување на теми

1 година гаранција по продажба на смена скршени допрете вежба болт без оштетување на теми

DEN 123360.00
Количина на стоки


Искра ерозија машина за дупчење преносни EDM машина
F irst на сите , нашиот производ ќе мора да одат преку темелно
квалитетот испит процес да се осигура дека нашите уреди нема да има
било проблем пред породувањето.
S econdly , на гарантниот период обично е околу една година
и во оваа временска рамка, доколку постојат било какви технички
проблеми, ние ќе ги поправаат за слободни вклучувајќи го и
нови делови кои се потребни за поправка.
PS : ние ќе нуди бесплатна поправка само кога штетите
се предизвикани од технички недостатоци на производот
себе, а не човек направени грешки, имено, штетите беа
направено од страна на mishandling машина.
1. Ќе ја вашата машина може да работи на 110 V/60 HZ влезен напон?
Одговор : Сигурно, стандардна опрема е за 220 VC+/-10%, 1 фаза, 50/60 HZ влезен напон, но ние исто така имаме машина со 110/60 HZ, можете да изберете машина база на вашиот реалната побарувачка.
2. Дали ви се нудат пумпа за преку electrode испирање?
Answer : Да, пумпа за вода е вклучена во делови,и ќе треба да се купи ништо друго да почнат да работат.
3. Ако chucks ротираат кога тие се машинска?
Одговор : На чак нема да ја ротирате додека машина оперативен.
4. Што е вашиот начинот на достава?
Одговор : На машината ќе бидат дадени од страна на internation изразат како што ТНТ, Fedex, DHL, итн.
5. Она што за време на испорака и превозот време?
Одговор : На машина ќе биде доставен од нашата фабрика во рок од 72 часа по 100% депозит селектирани, тоа ќе биде генерално се превезува до вашата рака во околу 2 недели.
6. Што е начин на плаќање?
Одговор : Ние ја прифати T/T, Western Union, Paypal, итн начин на плаќање.

is_customized:
Yes
Тип:
Други
Број На Модел На:
SFX-4000B
Влезен Напон:
AC220V±10%
Влезна Моќност:
300~3000W
вода течни:
допрете вода
Макс Процес Длабочина на вретено серво:
70MM
Макс Брзина на Обработка(mm/мин):
2
Electrode дијаметар(mm):
2~24
Поставете Длабочина:
Алармот Автоматски за Одредена Длабочина
Прилагодливи Тековната:
Прилагодливи Тековната
Бруто тежина:
26kg
Гаранција:
1 година
R

Тие исто така купуваат со овој производ