.

.

X100pcs RFID замена на игли со стаклена цевка етикета 1.4*8мм ISO11784/785 животни миленичиња куче инјектор

X100pcs RFID замена на игли со стаклена цевка етикета 1.4*8мм ISO11784/785 животни миленичиња куче инјектор

DEN 9120.00
Количина на стоки


Производ вовед FRD020 е еден вид на шприц кои се наменети исклучиво за животни. Тоа содржи шприц за еднократна употреба, а parylene слој microchip, 6 едно-димензионални бар код опфаќа и sterilized хартиена-пластична амбалажа торбичка. Овој производ ги исполнува сите меѓународни стандарди од животинско идентификација (ISO 11784/ISO 11785). Секој шприц е произведена со помош на врвни Европски чипови со читај/пишувај способност и карактеристики единствена безбедност на податоците. Заедно со Faread Техника читателот серија, FRD020 обезбедува корисни решение во одгледување на животните, колење управување и идентификација на животните. Како ние го усвои 1.4*8мм microchip електронски запис произведени од водечки светски технологија, оваа шприц е светлина, корисна и похумано да ја користите.
Техничка спецификација
R/W стандард
ISO11784/5 FDX-Б или HDX
фреквенција
134.2 KHz
големина
Ø1.4*8мм
анти-судир стандард
IP67
период на важност
10years
температура на чување
-20°C до +50°C
операција температура
0°C 50°C
боја
бела
тежина
6.86 g
должина
111±2mm
ширина
50±1mm
вбризгување на материјал
полипропилен
начин на пакување
шприц
стерилизација
ЕМ гас, 5 години' гаранција
Бар код век
Содржи шест лепило-налепница, едно-димензионална бар код опфаќа ве Молиме означете ISO СТАНДАРД И ЧИП БРОЈОТ што го сакате, кога нарачување.

моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
FAREAD
Број На Модел На:
FRD020
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Големина:
111*50mm
Контури:
ISO Картичка
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Фреквенција:
134.2 khz
Материјал:
Полипропилен
Фреквенција:
134.2 khz
is_customized:
Yes
Стандард:
FDX-Б
Кодирај:
ICAR Број
R

Тие исто така купуваат со овој производ