.

.

H15 72W 7600Lm Безжична Доведоа Автомобил Светла Светилка Конверзија Комплет Возење Сијалица светилки drl 6000K Автомобил Светлина Извори Дење Работи Светлина

H15 72W 7600Lm Безжична Доведоа Автомобил Светла Светилка Конверзија Комплет Возење Сијалица светилки drl 6000K Автомобил Светлина

DEN 693.00
DEN 815.04
-15 %
Количина на стоки


Оваа цена вклучува 2 ПАРЧИЊА LED фарови.
Спецификација
Име на производ : H15 ДОВЕДОА Автомобил Светла Сијалица
Влезен Напон : DC 12 V/24 V
Извор на светлина Модел : КОЧАН Чип
Влезна Моќност : 72 W/SET
Прозрачна Флукс : 7600 LM/SET
Автомобил Светла : H15 ДОВЕДОА Автомобил Светлина
Водоотпорен Стапка : IP65 Водоотпорен
Температура на бојата : Белата 6000 K
Оперативен Живот : >50000hrs
Светлата Сијалица : H 15 ДОВЕДОА Автомобил Светлина
Топлина Дисипација теоретска настава : Авијација алуминиум
Оперативен Температура : -40 до +80
Употреба : Автомобил Светла Сијалица Магла Светлина
Гаранција : Една година гаранција
Приклучок Тип :
Еден Зрак : H1 H3 H7 H8 H11 H9 H10 H16 9005/HB3 9012 9006/HB4 880 881 P13 W PSX24 W PSX26 W Hi-Lo Зрак : H4/9003/HB2 H13/9008 9004/HB1 9007/HB5
Функција :
1.100% Сосема нов и никогаш не се користи
2.Вграден-Во Возач Баласт и Вентилаторот за Ладење, Без Дополнителни Баласт и Фан Потребни
3.Сите-во-едно алуминиум материјал и дизајн го прави лесно да се инсталира.
4.Висок квалитет на Алуминиум топлина дисипација и ниска потрошувачка на енергија, се тресат-доказ, прашина-доказ и водоотпорен
Пакетот Вклучува :
2 ПАРЧИЊА ЛЕД Автомобил Светла Сијалица

Тип Socket:
9012(HIR2), H15, H1, H11, H3, H7, H27/881, H27/880, 9004/HB1 Hi/Lo, 9007/HB5 Hi/Lo, 9008/H13 Hi/Lo, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, H4, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Автомобил модел:
сите во еден
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
КОЧАН
Лер Зрак Тип:
Комбо
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
72W/set(36W/bulb) Car LED Headlight Bulbs
Бренд Име:
PANYUE
Автомобил Марка:
сите во еден
Напон:
12V
Оперативен Напон:
ВАШИНГТОН 9-36V(одговара 12V,24V возила)
Моќ(по собата):
72W/set(36W/сијалица) Автомобил LED Светлата Светилки
Примена:
Автомобил Светла За Магла Светлина
R

Тие исто така купуваат со овој производ