.

.

Viltrox Камера Безжична Тајмер Shutter Ослободување Далечински Управувач за Canon 77D 5D Mark IV Nikon D80 Pentax Panasonic Олимп dslr фото

Viltrox Камера Безжична Тајмер Shutter Ослободување Далечински Управувач за Canon 77D 5D Mark IV Nikon D80 Pentax Panasonic Олимп

DEN 703.00
DEN 781.44
-10 %
Количина на стоки


Функција :
Жични shutter далечински ослободување.
Одложување да се пука (ОДЛОЖУВАЊЕ)
Темпиран снимање
Подесување на експозиција(ДОЛГО )
Поставување интервал на време (INTVL)
Поставување на континуирани снимање број(N)
СИЈАЛИЦА функција
Еден снимање
Забрзано снимање
Автоматски континуиран фокус
Одговараат За :
Ц1
CANON Powershot G10/G11/G12
Canon EOS 80 D/77 D/70 D/60 D/60 Da/800 D/760 D/750 D/700 D/650 D/600 D/550 D/500 D/450 D/200 D/100 D/1300 D/1200 D/1100 D/1000 D/M5/M6
Canon EOS 300
Canon EOS 300 V
Canon EOS 50 E
Canon EOS 50
Canon EOS 33
Canon EOS 30
Canon sx50hs
Pentax K10 D/K110 D/K100 D/K20 D/K200 D/КМ/Cs205
Pentax *ist D/DS/DS2/DL/DL2/K10
Pentax MZ-6, MZ-L, ZX-L
Pentax K5
Hasselblad H/H1/Х2/H2 D/H1 D
Contax 645/Nl/Nx/N/Digital/LA-50
Samsung GX-20 GX-10 GX-1 L GX-1 S
C3
Canon EOS-1 D X Mark II / 1 D X / 1 Ds Mark III / 1 Ds Mark II / 1 Ds / 1 D Mark IV / 1 D Mark III / 1 D Mark II N / 1 D Mark II / 1 D / EOS D2000 / 5 D Mark IV / 5 D Mark III / 5 DS / 5 DS R / 5 D Mark II / 5 D / 6 D Mark II / 6 D / 7 D Mark II / 7 D / 50 D / 40 D / 30 D / 20 D / 10 D / D60 / D30 / EOS-1 V / EOS-3
Canon EOS Филм SLR : 1 V/1 VHS/3
Кодак : DSC-530
N1
Nikon D850/D5/D500/D810 A/D810/D800/D800 E/D700/D300/D200/D3 S/D300 S/D3 X/Д3/ D2 Xs /D2 Hs/ D1/ D1h / D1x /D4/ D2 / D2 H / D2 Hs / D2 X/ F6/ F5/F100/ F90 / F90x/N90 / N90x Кодак DCS Про 14n DCS620 FUJIFILM S3 Pro/S5 Про N3 Nikon D90/D7500/D5600/Df/D90/D5000/D5100/D5200/D3100/D3200/D3300/D7000/D600/D7100/D7200/D610/D5300/D5500/D750/D3300/ D5500/ D7200 S1 Sony Алфа A99 II(ILCA-99 M2), A77 II(ILCA-77 M2), A900, A850, A700, A580, A560, A550, A450, A350, A300, A200, A100, A77, SLT-A65, SLT-A57, SLT-A55, SLT-A37, SLT-A35, SLT-A33; Коника Minolta dslr фото Maxxum , Dynax , Алфа 7 D, 5 D,Dimage А2,А1,7 Hi,7i,7,5; Филм SLR фото апарати 9, 7, 4, 9xi, 7xi, 5xi, 800si, 700si, 600si, 500si, XTSi, HTSi Плус, STS S2 Sony a9/A7 Riii/RX10 M4/a6500/ A6300/ ILCE-6000(A6000) / A5100/ A5000/ ILCE-7 S(A7s) /A7 SII/ ILCE-7 R(A7r) /A7 Rii /ILCE-7(A7) /A7ii /A7m2/ A3000/ NEX-3 N/ A58/ HX50/ HX60 /HX300/ HX400/ RX100 M2(RX100 II) /RX100 M3(RX100 III) /RX100 M4/ RX100 M5 P1 Сите Panasonic P1 серија Panasonic Lumix DMC FZ50,FZ50 K,FZ50 S, FZ30 , FZ30 K, FZ30 S,FZ20, FZ20 K,FZ20 S, FZ25,FZ150 D,FZ150, FZ200, FZ100, LC1, L10, L1, G1, G2,G3,G5, G10, GH1,GH2, GF1 (не се погодни за GF2) Leica : Digilux2, Digilux2 Е2 Олимп E410/ E420/ E510 /E520/E620/SP-510 UZ/ SP-550 UZ/SP-560 UZ /SP-570 UZ(не сијалица фотографија)/E620/ EP1/ EP2 /EPL2 /XZ1/ EPL3/ EPM1/ EP3
Пакет Листата :
Тајмер Далечински Контролер x1
Ц1 кабел x 1
Англиски Настава x1

боја:
За Canon Ц1, За Canon C3, За Nikon N1, За Nikon N3, За Sony С1, За Sony S2, За Panasonic P1, За Олимп Е2
Бренд Име:
VILTROX
Компатибилен Бренд:
КАНОН,Сигма,Samsung,Panasonic,Олимп,Fujitsu,Pentax,Sony, Minolta,NIKON
Пакет:
Yes
Тип:
Жица
Број На Модел На:
MC
Конективност:
кабел
R

Тие исто така купуваат со овој производ