.

.

VAKIND LPT Порта Mach3 CNC Повлекува Моторни Возачот Интерфејс Adapte DC 12-24V Збег Одбор Картичка + USB Кабел

VAKIND LPT Порта Mach3 CNC Повлекува Моторни Возачот Интерфејс Adapte DC 12-24V Збег Одбор Картичка + USB Кабел

DEN 239.52
Количина на стоки


Карактеристики :
Целосно поддршка MACH3 и други softs кои користат LPT порта.
USB Напојување и на надворешно напојување одделни да го заштитите вашиот КОМПЈУТЕР.
Широк спектар надворешно напојување напонот, 12 - 24 V, и спречување на обратна врска.
Сите влезни сигнали се одделени со photocouplers, и тие може да бидат поврзани со Estop, Сондата и Ограничување прекинувачи, што го прави вашиот компјутер безбедно.
Едно реле излез може да биде поврзан со вретено се префрлите со користење на P17 (.
0-10 V photocoupler одделени аналогниот напонски излез може да биде поврзан со Фреквенција конвертор со користење на контрола на вретеното брзина со P1.
Сите 17 LPT пристаништа се достапни, тие можат да бидат поврзани со повлекува мотор на возачите и контрола пет повлекува мотор.
P1 може да се користи за излез PWM сигналот, и може да се контролира на вретеното Брзина на Регулаторот дека има aphotocoupler за внесување на текст.
Може да биде поврзан повлекува моторни возачи користење на заеднички анодна или заеднички катоден текст конекција.
Сите LPT порта имиња се испечатени на одборот, лесно да се користи.
Спецификација :
Погодни за : Mach3 CNC
Материјал : Пластични, Електронски Делови
Одредување Дупка Кол : 3.5 mm/0.14"
Напон : DC 12-24 V
Големина : прибл. 90*70*15mm/3.54*2.75*0.59"
Нето тежина : околу.86g
Бруто тежина : околу. 88g
Answer : ___________________________ Note : Поддршка за WIN XP систем само, може да не ги поддржуваат WIN7 64 малку систем и другите систем.
На лаптоп треба да се има паралелна порта, или тоа може да го користите PCI Експанзија Картичка, но ве молиме имајте на ум дека тоа не може да се користи на USB Паралелни порт. Тоа е рачни мерења на локации, може да биде од 2-3мм грешка. И item боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.се надевам на разбирање.
1 x PCI Експанзија Картичка
1 x USB Кабел

Должина на кабел:
Други
Пакет:
Yes
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
PCI Експанзија Картичка
Бренд Име:
VAKIND
Тип:
Кабел Адаптер
R

Тие исто така купуваат со овој производ