.

.

973ul-T0 s.13mm*W25mm*L10m Nitto Denko лента Nitoflon Стаклени влакна текстил селотејп

973ul-T0 s.13mm*W25mm*L10m Nitto Denko лента Nitoflon Стаклени влакна текстил селотејп

DEN 504.00
Количина на стоки

, pls изберете совршен натпревар стандард што треба.Топлина-отпорни на масла за топлинско изолирање на
3. Супериорен мувла-ослободувачки и лизгање својства. Тоа само ве однесе 30 секунди.
Карактеристики :
1.)
За повратни информации :
1. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас.13 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 19 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13mm*W25mm*L10m Nitto Denko лента Nitoflon Стаклени влакна текстил селотејп
Ако количеството купени е помалку од 50 Ролни, ве молиме контактирајте со нас за да го измените товар.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
Модел Супстрат
Краткорочни
отпорност на топлина
Континуирана употреба температура Линк
Дебелина ( мм )
Ширина
( mm )
Должина
( m ) Број 973 UL-S 0.13 25 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2.
За плаќање : 1.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка.13 38 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.Отпорни на топлина изолација
2. Ви благодарам многу !
. Благодарение~~
Спецификација
Боја
Беж
Spec. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет.
Структура :
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации.
За превозот :
1.13mm*W25mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина
300 Степен
Континуирано отпорност на топлина
-60~260 Степен
Производ База Материјал
Стаклени Влакна Текстил
Лепило
Силикони
Преглед :
Стакло текстил база материјали импрегнирани со polytetrafluoroethylene (PTFE) дисперзија потоа sintered. Не-лепило страна се покажува одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene како што се електрични својства, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), и не-adhesiveness.Површинскиот слој на големината ролни за умирање и смола третман
Широко се користат во фармацевтската индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија, индустрија, хемиска индустрија, итн. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . Еден површината се третира и обложени со силиконски лепило, која покажува одлична отпорност на топлина и механичка сила. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Добро држење сопственост на покачени температури и димензионална стабилност. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.Цевка и хопер linings
4.
Апликации :
1.13 15 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 50 10 300 степен -60~280 степен
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.

Ширина:
1 Roll, 10 Roll, 30 Roll, 50 Roll
Тип:
Лента
Број На Модел На:
973ul-s
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Лента Тип:
Електрични Лента
боја:
Беж
Краткорочни отпорност на топлина:
-50~300 centigrade
Континуирана употреба температура:
-60~260 centigrade
Производ база материјал:
стаклени влакна текстил
Предности:
Ниска триење, добро подмачкување, и одлична изолација за висок напон
Употреба:
Се користи за топлинска shield отпорни на топлина електрична изолација
Карактеристики:
Топлински отпор, хемиска отпорност, водоотпорен
Широко се користи во:
фармацевтска индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија и индустрија
Име:
NITTO DENKO
Спецификација:
T0.13mm*W25mm*L10m
R

Тие исто така купуваат со овој производ