.

.

4pcs црно тело подводни led светло AC85-265V 10W црвена зелена сина подводни led брод конвексни леќа подводни базен светла

4pcs црно тело подводни led светло AC85-265V 10W црвена зелена сина подводни led брод конвексни леќа подводни базен светла

DEN 3156.00
DEN 3321.60
-5 %
Количина на стоки


4pcs црно тело подводни led светло AC85-265 V 10 W црвена зелена сина подводни led брод конвексни леќа подводни базен светла
Вовед : Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED Светло е во нова состојба. Тоа е LED сијалица доаѓа со LED emitter внатре ви дава брилијантен светлина Има долг животен век. Со многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлината моќ На животниот век е често многу долго и тие се лесно да се инсталира. Мора да се има светлина за вас
Функција : Нов и висок квалитет на Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана Доаѓа со LED сијалица, 120 степен насока Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина Супер светло и долготрајни. Лесно да се инсталира
Спецификации : Прозрачна Флукс : 900-1000 LM Излезна Моќност : 10 W Влезен Напон : AC85-265 V животниот век : 50000-60000 часа Материјал : Алуминиум со 25cm водоотпорен кабел за поврзување
Пакетот Вклучува : 4 x 10 W Подводни LED светло
Ве молиме оставете порака за да ни кажете каква боја сакате, ако не, на стандардна боја е црвена~

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Зелена
Е Светилки Вклучени:
Yes
Примена:
Фонтаната
Извор На Енергија:
AC
Напон:
85-265V
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
LED Светилки
Заштита Ниво:
IP68
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
предводена подводни светлината 10W
Употреба:
Индустриски
Карактеристики:
предводена подводни светлината
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Бренд Име:
Aixy
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ