.

.

Црна маска подводни led светло бела/топло бела AC85-265V 10W базен светла конвексни леќа подводни led светилка

Црна маска подводни led светло бела/топло бела AC85-265V 10W базен светла конвексни леќа подводни led светилка

DEN 547.00
DEN 576.00
-5 %
Количина на стоки


Црна маска подводни led светло бела/топло бела AC85-265 V 10 W базен светла конвексни леќа подводни led светилка
Вовед : Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED Светло е во нова состојба. Тоа е LED сијалица доаѓа со LED emitter внатре ви дава брилијантен светлина Има долг животен век. Со многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлината моќ На животниот век е често многу долго и тие се лесно да се инсталира. Мора да се има светлина за вас
Функција : Нов и висок квалитет на Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана Доаѓа со LED сијалица, 120 степен насока Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина Супер светло и долготрајни. Лесно да се инсталира
Спецификации : Прозрачна Флукс : 900-1000 LM Излезна Моќност : 10 W Влезен Напон : AC85-265 V животниот век : 50000-60000 часа Материјал : Алуминиум со 25cm водоотпорен кабел за поврзување
Пакетот Вклучува : 1x 10 W Подводни LED светло
Линк :

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Бренд Име:
Aixy
Карактеристики:
предводена подводни светлината
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1year
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CCC,CE,RoHS
База Тип:
Оптоварување
Напон:
85-265V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
предводена подводни светлината 10W
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ