.

.

Конвексни Леќа предводена од поплави светлина подводни led Топло бела/Бела Базен светла 10W AC 85-265V IP68 водоотпорен фонтана светлина

Конвексни Леќа предводена од поплави светлина подводни led Топло бела/Бела Базен светла 10W AC 85-265V IP68 водоотпорен фонтана

DEN 2873.00
DEN 3024.00
-5 %
Количина на стоки


Функција :
1. Нов и висок квалитет
2. Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана
3. Доаѓа со LED сијалица, 180degree ветер
4. Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли
5. Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина
6. Супер светло и долготрајни. Лесно да се инсталира
Спецификации :
1. Прозрачна Флукс : противвредност бела 700-800/800-900 LM
2. Светла боја : топло бела 3000-3500 K/бела 6000-7000 K/црвена/зелена/сина
3. Излезна Моќност : 10 W
4. Влезен Напон : 85-265 V
5. Животниот век : 50000-60000 часа
6. Материјал : Алуминиум
7. LED животен век : >50.000 часа
8. Температурата на телото :
9. LED работа температура :
10. Гаранција : 1 Година
11. Одобрување : CE/Ro HS/FCC
Пакетот Вклучува :
6 x Подводни LED светло

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Бела, Зелена, Топло Бела
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Карактеристики:
фонтана осветлување
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
празник
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1 година
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CE,FCC,RoHS
База Тип:
Б15
Напон:
85-265V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
DC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
езерцето светлина
Бренд Име:
Aixy
боја:
бела/топло бела
Напон:
85-265V
моќност:
10W
LM:
800-900
Водоотпорен:
IP68
Примена:
Отворено Осветлување
Гаранција:
1 година
Сертификат:
CE/RoHS/FCC
R

Тие исто така купуваат со овој производ