.

.

За Canon cl-51 Мастило Кертриџ За Canon PIXMA MP150 MP160 MP170 MP180 MP450 MP460 MX300 MX310 iP2200 iP6210D за canon cl 51

За Canon cl-51 Мастило Кертриџ За Canon PIXMA MP150 MP160 MP170 MP180 MP450 MP460 MX300 MX310 iP2200 iP6210D за canon cl 51

DEN 691.00
DEN 767.52
-10 %
Количина на стоки


Компатибилни, мастило касети :
1 x cl-51 Боја на мастило кертриџ
Компатибилни печатачи :
За Canon Pixma i P2200 i P6210 D i P6220 D MP150 MP160 MP170 MP180 MP450 MP460 MX300 MX310
Клиент Побара Прашање :
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации. Кога ќе ги види овие информации, ве молиме да го Игнорираат тоа и да Кликнете на "OK" или "Затворање" да продолжи да се печати.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
Прашање 2 Печатач покажува "неуспехот / оштетени / грешка / проблем..", што да правам?
Чекор 1 : да се Отстрани мастило кертриџ и ре-инсталира . Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2.
Чекор 2 : исклучување на печатачот, отстранете печатач , отстранете ја мастило кертриџ, почекајте додека,
потоа се ре-инсталира мастило кертриџ и рестартирате печатачот.Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 3.
Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 2 .Слика 3)
Напомена :
Ако сите методи погоре, не може да го реши вашиот проблем, благодарение контактирајте со нас за решение

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
CL-51
Бренд Име:
einkshop
Кертриџ за Статус:
Целосна
Функција:
Повторно Произведени
боја:
K
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
за canon pixma mp450:
за canon pixma mp450
за canon mp160:
за canon mp160
pixma mp150:
pixma mp150
кп 51:
кп 51
за canon mp180 мастило:
за canon mp180 мастило
За canon pixma mp160 кертриџ:
За canon pixma mp160 кертриџ
За canon mp150:
За canon mp150
За canon-pixma-mp160-ink-кертриџ:
За canon-pixma-mp160-ink-кертриџ
R

Тие исто така купуваат со овој производ