.

.

SmartYIBA Жичен Безжична SMS GSM Аларм Систем LCD Дисплеј Home Безбедност Аларм Систем руски италијански на шпански јазик француски Глас

SmartYIBA Жичен Безжична SMS GSM Аларм Систем LCD Дисплеј Home Безбедност Аларм Систем руски италијански на шпански јазик француски

DEN 7003.00
DEN 7958.40
-12 %
Количина на стоки


Англиски руски француски италијански шпански чешка Глас Безжични GSM Аларм Систем за Домашна Безжична Безбедност Аларм Систем за Полнење
ЗАБЕЛЕШКА : Овој аларм панел поддршка англиски,руски,шпански, Франција,италија, чешка Слободни Switchable.
Ве молиме да ми кажете на кој јазик ви треба кога ќе ги нарачате.
Карактеристики 1. Широко се користат напредните мобилни комуникациски технологии, поддржува SMS и бирање на алармот.
2. 7 жичен одбрана зони и 99 безжична одбрана зони.
3. Најмногу 5 безжичниот далечински управувач кодови.
4. LCD дисплеј.
5. Вграден часовник& Говорникот & Stop& Батеријата.
6. Работат лесно.
7. Звук про mpt за сите оперативни.
8. SMS прашува автоматски за ниска моќност на батеријата.
9. SMS прашува кога AC изгубени или и се опорави.
10. Може да се сместат 6 групи на телефонските броеви : кога алармантна, системот ќе направи аларм повик кон овие броеви автоматски.
11. Може да се сместат 3 групи на СМС броеви : кога алармантна, системот ќе испрати алармантна SMS автоматски.
12. Може да се сместат 2 групи на повик број за аларм прима центар.
13. 10-втор автоматска порака на снимањето.
14. Вграден-во вештачки интелигентни дигитални глас anno uncer.
15. Корисниците може да остварувате повици со користење на тастатурата на алармот панел, само како телефон.
16. Една клучна контрола функција : од рака, домот на арм и далечински рака.
17. СОС, оган, гас, врата, сала, прозорец, балкон, и периметар места аларм.
18. Во реално време, одложување, 24 часа, се заобиколат одбрана зони програмирање на функција.
19. Безжична кодирање : лесно да додадете дополнителни безжична додатоци.
20. Далечински управувач рака, да се разоружаат, следење и спогодба по телефон.
21. Вграден-во ААА Ni-Здраво батерија : направи аларм кога моќ-исклучување.
22. Во согласност со CCC безбедност стандард и GB12663-2001 Националниот стандард.
23. Мулти-јазик за опција за Дом, канцеларија ,продавница, банка,итн.
Технички
Влезен Напон : DC12 V/1 A
Безжична Фреквенција : 433 MHz
GSM Фреквенција : 850/900/1800/1900 MHz
Пакет содржина : * 1 X Аларм панел * 11 X Безжична Врата/Прозорец контакти * 8 X Безжична ПИР движење детектори * 4 X Безжичен Далечински контролер * 1 X Адаптер * 1 x жица сирената
Забелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2г gsm sim картичка. нема поддршка 3g/4g sim картичка.

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок
Големина:
15*10*8
Излез Број:
99 безжична зони+ 7 жичен одбрана зони
Број На Модел На:
30A
Видео Интерфејс:
No
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Бренд Име:
SmartYIBA
Алармот Тип:
Алармот,СМС
Јазик:
Руски
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Зона Број:
99 безжична зони+ 7 жичен одбрана зони
моќност:
AC 110-240V
Наоружува Тип:
FR Далечински-контролор
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
GSM фреквенција:
850/900/1800/1900Mhz
јазик гласовна поддршка:
Англиски/Руски/Француски/Шпански/Италијански
R

Тие исто така купуваат со овој производ