.

.

1Pair Компресија Лактот Ракав - Прилагодлив Neoprene Лактот Заграда - Рака Заврши Лактот поддршка - Нуди Поддршка и Олеснување на Болки

1Pair Компресија Лактот Ракав - Прилагодлив Neoprene Лактот Заграда - Рака Заврши Лактот поддршка - Нуди Поддршка и Олеснување

DEN 409.00
DEN 818.40
-50 %
Количина на стоки


Обнова & Превенција на Повреди : забрзува период на опоравување за хронична и акутна лактот повреда симптоми, Rease на болка и да се обезбеди поддршка на лактот. Совршен за tendonitis и артритис,помош за ублажување на болка и унапредување на здравјето.
Соединение Neoprene Материјал : влага wicking способност се намалува растот на мирис предизвикува бактерии.Високо еластична светлина материјал за задржува топлина,обезбеди удобен и флексибилни.
Обезбедува Поддршка и Заштита : во Текот на активности кои бараат голема лактот движења.
Погоден за : Дневна нега и активност за обука за поддршка за рака движење, вклучувајќи : фудбал, кошарка, бејзбол, одбојка, кампување, планинарење, хокеј на мраз, тенис, уметничко лизгање, риболов, голф, крикет, велосипедизмот, трки, трчање, фудбал, качување, планина-качување, Јога, лов и така натаму.
Една Големина Одговара на Повеќето : се Вклопува и десната и левата рака, за мажи и жени, до 14.5" во лактот турнеја
На Tcare Лактот Подготвуваат карактеристики двојна пролет стабилизатори за динамичен flexion отпор и вклучува реверзибилна дизајн кој може да се носи удобно на или рака. Тоа accommodates широк спектар на арм големини со прилагодливи Велкро ремени што може да биде прикачено на било која точка на надворешната површина.
Внатрешната обвивка е направен од високо-квалитет, латекс-бесплатно, neoprene која има перфорации да помогне да се подготви далеку потење од кожата.
Со ограничување flexion & проширување на надлактицата, повредени ткиво, како што се тетивите, мускулите и лигаментите, поправки побрзо, додека болно движење е намалена. На прилагодливи компресија околу лактот обезбедува стабилност обезбедува стабилност на тетивите & мускулите поврзување на заеднички со надлактицата & горниот дел на раката.
Neoprene е одличен термички изолатор, што значи засегнатиот регион останува топло, со зголемување на циркулацијата на крвта. Ова, пак, му помага на телото да поефикасно да го метаболизираат млечна киселина и други природни производи на замор, ја зголемува мускулната oxygenation, и да се забрза ткиво обновување. Идеален за разрешување на хронични артритични болки, намалување на воспалението, или заштита на чувствителни тетивите и мускулите на ткивото за време на опоравување.
Пакет :
1 Pair=2 парчиња Лактот Поддршка Појас

Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Број На Модел На:
AA0701
Ефект:
Коска Нега
Бренд Име:
Tcare
Материјал:
Композитен Материјал
R

Тие исто така купуваат со овој производ