.

.

JIGUOOR Брза Топлина амбуланта корегирање Апликатори Стапче Пиштол Облека, Додатоци DIY Алатки

JIGUOOR Брза Топлина амбуланта корегирање Апликатори Стапче Пиштол Облека, Додатоци DIY Алатки

DEN 520.80
Количина на стоки

modname=ckeditor
F eatures :
Hot fix rhinestones, исто така наречен и преносот на топлината rhinestones, главно се користи за облека.
Станот дното на камен има лепак поддршка и кога се загрева може да се топи на површината на облека.
Идеален за DIY мотиви на носии, на пример на чевли маици , лејди фустани и здолништа итн.
Тоа е брза греење up! Трае само 2 минути за да се загрее на максимална температура.
За вклучување/Исклучување копче.
w о 7 парчиња прецизност амбуланта корегирање совети.
Универзална напон : 110 V / 220 V / 230 V / 240 V , Работа во било кое место во светот
Димензија : амбуланта корегирање апликатори 18.5 см + моќ линија 126 см должина вклучувајќи power plug
Амбуланта корегирање совети големина на :
1 x 2mm(ss6-ss8)
1 x 3мм(ss10-ss12)
1 x 4mm(ss16)
1 x место топла
1 x 5mm(ss20)
1 x 7mm(ss34)
1 x 9mm(рамен)
H ож да го користите :
1. Одберете вистинската големина амбуланта корегирање совет, а потоа завртка на кристал апликатори.
2. Приклучи се во и да се чека за околу 2-3 минути за да се загреете.
3. Во текот на загреете, може да се подготви на кристал, сјајна се соочи и flatwise на облека.
4. Притискање на амбуланта корегирање совет на кристал, почекајте околу 8 до 15 секунди, кога rhinestones viscose површина почна да се топи, а потоа ставете на облека површини.
Пакетот вклучува :
1 x амбуланта корегирање Кристал Апликатори
7 x Различни Големини амбуланта корегирање совети
Доаѓа со мини приклучок адаптер според вашата земја : ) modname=простор&висина=30 modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center

Бренд Име:
jiguoor
Номинална Напон:
220v
DIY Материјали:
Електрични
R

Тие исто така купуваат со овој производ