.

.

Tangda pogopin D 2*5 мм Конектори Мобилен антена напрсток Еден главата напрсток Пролет игла Сигнал сонда Полнење игла А.

Tangda pogopin D 2*5 мм Конектори Мобилен антена напрсток Еден главата напрсток Пролет игла Сигнал сонда Полнење игла А.

DEN 1190.40
Количина на стоки


1, производ перформанси : pogopin производ контактирајте делови материјал се КОРИСТИ за животната средина месинг + PA46, заштита на животната средина на злато позлата, можат подобро да се водоотпорни, moistureproof, проводници перформанси е подобро; Пролетта на увезени од не ' рѓосувачки челик парична казна жица, добра еластичност, многу издржливи, се водат може да достигне повеќе од 10000 пати;
2, области на примена : на производи се широко се користи во мобилни комуникациски производи, електронски дигитални производи, електронски медицинска опрема, конзоли за игри, дигитални камери, итн., главно се користи во проводници или сигнал на пренос, многу сегашниот производ усвојува pogopin наместо метал shrapnel, посигурен перформанси, погодно за производство и испорака на поефикасни;
3, еколошки информации : нашата компанија може да обезбеди најновата верзија на SGS тест извештај материјал и сертификат.

Број На Модел На:
Конектори
Бренд Име:
Tangda
R

Тие исто така купуваат со овој производ