.

.

А4 хартија рачни Жица Обврзувачки Машина ТД-2500R (Круг ) железо прстен обврзувачки машина биро календар удар машина 300 листови обврзувачки

А4 хартија рачни Жица Обврзувачки Машина ТД-2500R (Круг ) железо прстен обврзувачки машина биро календар удар машина 300 листови

DEN 14112.00
Количина на стоки

5, 5, 7, 9mm
Притисок прстен опсег : 4.3 mm е се уште релативно

Ве молиме имајте во предвид како што е подолу :
Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!
Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.
Двојно Жица рачно папка книгата Обврзувачки Машина ТД-2500 R железо прстен обврзувачки машина биро календар удар машина Круг дупка
Сликата покажува
Производ параметри
Име : железо прстен обврзувачки машина
Модел : ТД-2500 R
Производот број : DL0341
Машина тип : 3 : 1 двоен прстен железо
Удирање со капацитет (A4/80g) : 25 листови, 200 грама обложена хартија може да се игра 4-5 листови во исто време
Износот на обврзувачки (A4/80g) : 300 листови
Дупка со дијаметар : ф 4.Може да обврзувачки 300 листови во А4, со четири-ниво на маргина на вредноста.5 мм (тркалезна дупка)
Број на дупки : 40
Број на транспорт-нож : 1-40
Број на рачки : 2
Опсег на приспособување : 2.
1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќе
добиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате. Ако
можете да дознаете машината е било оштетен, не се регистрирате и жалба против локалните превозот
компанијата; Потоа ги преземат слики за оштетена машина и пакет, веднаш испрати
порака до нас, ние ќе ви помогнат да го надминете проблемите.Може да се играат на 25 A4/80g трудови во време, или 30 A4/70g трудови
2.
2)Како што е познато во секоја земја има свои обичаи политика,нормално ,откако ќе плаќање ,ние може да го прогласам за пониски
цена на вашата фактура ,намалување на плати за царинските тарифи ,но не може да се прогласи премногу најниска цена ,можеби
предизвика царинската сомнение ,ќе доведе до не може да царинење , ние ќе devalue тоа што нашиот конвенционалните
се изјасни, која ќе ви помогне да се намалат или да се avoide увоз доход.
Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молиме
контакт со нас во рок од 24 часа.
Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.
Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса
(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!
Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.Двојно се справи со дизајн, целосна транспорт-нож, удар притисок прстен е едноставно и лесно.8 mm
Бруто тежина : околу 20 кг
Машина со големина на : 500x400x260mm

【Карактеристики】
1.Може да се користат во рамките на дебелина 3мм на сива табла, повеќе од 3мм дебели производ не може да оди во општиот календар рамка сива 2mm сива табла,покривање на хартија имаат 2.

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
чешел обврзувачки машина
моќност:
упатство
Број На Модел На:
TD-2500R (тркалезна дупка)
Број На Производ:
DL0341
Име:
железо прстен обврзувачки машина
Модел:
TD-2500R
Машина тип:
3
Износот на обврзувачки (A4/80g):
300 Листови
Дупка Со Дијаметар Од:
4.5 мм (тркалезна дупка)
Број на транспорт-нож:
1-40
Опсег на приспособување:
2.5, 5, 7, 9mm
Притисок прстен опсег:
4.8-31.8 mm
Машина со големина:
500*400*260mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ