.

.

Замена на Проектор Гола сијалица, POA-LMP115 6103349565 за SANYO PLC-XU75 PLC-XU78 PLC-XU88 PLC-XU88W Долг живот 180 дена гаранција

Замена на Проектор Гола сијалица, POA-LMP115 6103349565 за SANYO PLC-XU75 PLC-XU78 PLC-XU88 PLC-XU88W Долг живот 180 дена гаранција

DEN 1179.36
Количина на стоки


Светилка модел : 610 334 9565, POA-LMP115
Се работи за : Eiki LC-XB31, Sanyo PLC-XU88 W, Sanyo PLC-XU9000 CA, Sanyo PLC-XU75, Sanyo PLC-XU9010 C, Sanyo ЛП-XU88, Sanyo ЛП-XU88 W, Sanyo PLC-XU78, Sanyo PLC-XU8500 CA, Sanyo PLC-XU9600 C
Светилка стил : 100% Нов Замена светилка со Висока осветленост
Испорака детали за : 1-2 работен ден
Гаранција : 180 денови
Одржување светилка живот:
1.
Ако проектор светилка за долго време да се работи, проекторот внатрешната слики систем може да емитираат многу топлина, овие топлина ќе доведе до проекторот внатрешноста на брзиот пораст во температурата, бидејќи проектор светилка ѕид кварц под висока температура услови ќе се произведуваат devitrification Феномен, што резултира со бели дамки, па многу отпор за да го запрете светлина пенетрација, така што на локалните областа на абнормални температура се зголеми, а со тоа да предизвика понатамошно проширување на devitrified област, така што светлината на брзиот пад, и е веројатно да доведе до сијалица експлозија. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување.
Пакет детали :
Зајакнување на пакет за да се спречи оштетување на производот за време на транспортот, ве молиме да не грижете се. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание.Време на испорака : рок од 1-2days по примена на плаќање
3.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен.Пакет : Секој проектор светилка доставени во специјално спакувана кутија со единствен сериски број. Не се работи за повеќе од четири часа секој пат.
Ако може да се најде потребни модели во нашата продавница,ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас ,
ние ќе ви понуди подетални информации.Кина Пост. Затоа, колку што е можно ние мора да се обрне внимание за да ги споделите на проектор секој пат кога работата не може да трае повеќе од четири часа.Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки.MOQ : 1piece/парчиња
2.Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети. Префрлување напојување внимание цел.

Број На Модел На:
POA-LMP115
Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Долг Животен Век:
висока осветленост
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Светилка Живот:
2000-3000h
Тип На Светилка:
Замена на Проектор Гола сијалица
Гаранција:
180 дена
испорака:
1-2 работни денови
Употреба:
бизнис/училиште/education/home
Се работи за SANYO:
PLC-XU88W, PLC-XU75, LP-XU88, PLC-XU78, LP-XU88W. итн
Светилка mpdel:
6103349565, POA-LMP115
R

Тие исто така купуваат со овој производ