.

.

Бесплатен Превозот ,MPO Почиста За Оптички Влакна ИБЦ Еден Клик Почиста за MPO/MTP Конектор со високи перформанси влакна почиста алатка

Бесплатен Превозот ,MPO Почиста За Оптички Влакна ИБЦ Еден Клик Почиста за MPO/MTP Конектор со високи перформанси влакна почиста

DEN 1382.00
DEN 1536.00
-10 %
Количина на стоки


Преглед :
На MPO Почиста е висока-перформанси уред наменета за чистење на ferrule крајот-лица на MPO и MTP конектори. Ефикасна алатка за чистење влакна на крајот лицата без употреба на алкохол. Тоа се заштедува време, со ефикасно чистење на сите 12 влакна одеднаш. На MPO connector почиста е дизајниран да се исчисти и изложени скокач завршетоци и конектори во Адаптери.
Функција :
Важи од различни contaminates вклучувајќи прав и масла. Intermateability со FOCIS-5 (MPO). Способен за чистење ferrules со или без водич иглички. Способен за чистење MPO ferrules внатре или надвор на MPO адаптер. Тесен дизајн достигне тесно распоредени MPO адаптери. Лесно една рака операција. До 500 чистење Апликација : Чисти multimode и single-mode (аглеста) MPO конектори Чисти MPO конектори во адаптери Чисти изложени MPO ferrules Голема прилог на чистење на комплет

Бренд Име:
HNGYWZ
Број На Модел На:
MPO
R

Тие исто така купуваат со овој производ