.

.

10PCS 2 Каналот 5V DC Реле Модул Цврста Состојба Високо Ниво РБС AVR DSP за Аор uino

10PCS 2 Каналот 5V DC Реле Модул Цврста Состојба Високо Ниво РБС AVR DSP за Аор uino

DEN 1737.00
DEN 1848.00
-6 %
Количина на стоки

Напомена : нови следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус само може да пратите тоа биле брод надвор од Кина, не повеќе Следење на информации ,дури и пристигна или не .
Ве молиме не freeloaders,ако не може да се прифати без повеќе следење на информации .
Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Пошта, ако сакате целосна следење информации.
Следење информации на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се провери овде : www.17track.net/en
Обезбеди следење на броеви во текот>7слободен брод од страна на Кина пост Регистрирани воздух mail, мешани предмети РЕД во мојата продавница! 5 V 1 Канал OMRON РБС G3 MB-202 P Цврста Состојба Реле Модул 240 V 2 A Излез со Resistive Осигурач За Arduino M63
Производ вовед :
1, omron 5 V цврста состојба реле omron 240 V2 A излез отпор осигурач 240 V2 A
2, големина : 55 * 33 *25(должина * ширина * висина), нето тежина : 21.5 g
3, влез за напојување : 5 V DC (160 MA)
4, текст контрола сигнал напон :
(0-2.5 V Статус ниско ниво НА реле)
(3.3-5 V државните високо ниво реле ИСКЛУЧИТЕ)
5, сина KF301 терминал линија повеќе погодно.

Теорија:
цврста состојба реле
Заштита На Функција:
Запечатени
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Број На Модел На:
2 Канал
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes
Големина:
2 Channel
R

Тие исто така купуваат со овој производ