.

.

2kg графит crucible злато за топење метал

2kg графит crucible злато за топење метал

DEN 1396.00
DEN 1469.76
-5 %
Количина на стоки


2kg графит crucible злато за топење метал
Пакетот вклучува
1 Xgraphite crucible
Нашата предност :
1. За материјали :
Она што ние го користи е висока чистота, три висока ,фини зрна графит материјал, (украсениот преку големи притиснете машина, на графит ќе се притисне повеќе компактен,помала порозност стапка,па на оксидација отпор ќе биде подобро).
2. За карактеристиките на графит crucible :
1). Графит crucible има функција на добра термичка стабилност, може да се отпорност на термички шок
2). Отпорност на корозија : карактеристика на добар киселина и алкално отпорни ќе се задржи на користење на перформанси.
3). Графит crucible има добра на топлинска спроводливост, може да се спаси топење време и енергија.
4). Многу Ниско пепел може да се задржи чист благороден метал , избегне да биде загадена.
За примена на графит crucible :
Графит crucible е широко се користи за експеримент, метал топење ,леење , Во металургијата, леење, механички, хемиски и други служби, се широко се користи во легура алатка челик топење и обоени метали топење.
Изјава :
Ние сме производител, сите графит производи усвојување на високо квалитетни графит материјали(ве молиме имајте во предвид на волуменска густина, постојат неколку оценки, ние усвои Три импрегнирани четири печење
графит материјал ,квалитет стои до тестот)
Ве молиме веруваат : ""се добие она што се плаќа за" , ние сме производител, директно продажба, спаси inermediate линкови, толку цената ќе биде пониска , но ние нема да се користи со понизок квалитет одделение за намалување на цената
Цената е малопродажната цена, може да биде намалена ако големо количество!
Слики :
Работа продавница :
Користете внимание :
1. Избегнувајте механички влијанието на сила , да се избегне пад од високо место
2. Чувајте го на суво место, избегне влажно или вода.
3.Не користете вода за чистење на остатоци
4.Топлина тоа полека кога прв користење , може да помогне да се продолжи услуга време.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1.Колку е огноотпорни температура од графит crucible?
Почитувани, сите чиста графит производи ќе почнат да се оксидира од 400 степен centigrade, забрзување од 900 степен centigrade.
Работна температура : 2800 степен centigrade во vaccum или инертни гасови состојба
Предлагам под 1800 степен centigrade во воздух.
2. Може да графит производи се прилагоди ?
Да, може да се прилагоди, цената врз основа на големината и сложеноста , па ве молиме да се обезбеди цртање и количина, ние ќе calcualte цената.
3. Време на испорака :
Може да се организира превозот во рок од 3 дена по добиени плаќање ,освен од прилагодено производи.
Подолу се нашите други големини , ако треба , само кликнете на неа , исто така, ја прифати прилагодено :
Топење злато графит crucible ( двојно јамка ) :
, ,
Топење злато графит crucible ( без циклус ) :
, ,
Голема, чиста, парична казна полиран графит crucible :
, , , ,
, , , ,
, , , ,
, , , ,
Со капа, висока чиста , парична казна полиран графит crucible :
, , ,
, ,
, ,
Добар Фидбек
Нашата Работилница и производи

Тип:
Други
Име:
графит crucible за злато топење
Честички:
парична казна честички графит
ПОВРШИНА:
парична казна полиран, повеќе мазна
Снабдување Тип:
производител
превозот метод:
Кина пост, може да изберете друг начин, ако голема количина, само нас контакт
Чистота:
Во 99%
функција 1:
Голема, чиста, парична казна полиран
функција 3:
Ниско загадување да се спречи лепливоста
R

Тие исто така купуваат со овој производ