.

.

Европа нови chequered сите натпревар Lapel долги ракави свила кошула женски фан ОЛ

Европа нови chequered сите натпревар Lapel долги ракави свила кошула женски фан ОЛ

DEN 3066.72
Количина на стоки


Големина : XS, S, M, L, XL
Погоден за градите, 88 cm, 92cm, 96 см, 100 см, 104 cm
Рамо ширина, 37 цм, 38 cm 40 cm, 41 см, 42cm
должина, 66 см, 67 cm, 69 см, 70 см, 71 cm
белешки на Оваа продавница е во сантиметри, како резултат на различни мерни методи, мерења им овозможува на 2-3cm внатрешна грешка,
puxu
Здраво! Метод и известување за чистење свила ткаенини : 1, широк спектар на вистински свила, препорачливо е да се провери перење пред перењето на етикети. Некои сорти, не треба да се мијат, flowery сатен, brocade, сатен, свила, на антички темјан темјан, Tianxiang палачинка сомот; некои сорти погодни за хемиско чистење, како кадифе, Zhangrong, georgette, од кои некои може да се чистат, се мијат пред да се впие во ладна вода, околу 10 минути, на впива време не треба да биде премногу долг. За перење со ладна вода или топла вода, а не долго време впива; нежно стиснете мијат, се избегне триење енергично. Затоа, свила влакна здравје функција не е било влакна не може да се спореди, алтернатива. Во модерните времиња, луѓето се даде тоа "здрави влакна", "здравствена заштита влакна" laudatory име. The tentacle може да свежина на мека и мазна, тешки, gladdening срцето и освежување на умот, добра пропустливост на воздух, мазна кул и удобно носење. Во исто време, има добра улога дополнение на терапијата за некои кожни болести. Тоа е човечко "втора кожа" на laudatory име. Да се носи свила облека, не само што може да ја спречи ултравиолетово зрачење, спречување на штетен гас инвазија, отпорност на штетни бактерии, но исто така може да го зголеми површината активност на клетки на кожата, промовирање на нови клетки на кожата
supersedes стариот. Во прилог, бидејќи на посебни влага апсорпција и пропустливост, и да се регулира температурата на телото, кој се регулира улогата на вода. Длабоко боја е генерално лесно да исчезнат; 2, не алкално отпорни, треба да се користат без ензим или неутрален детергент за свила; 3, не користат хлор детергент впие, на располагање кислород детергент дамки од боја; 4, со користење на истиснување за перење, да се избегне wringing, стискаш да се отстрани водата, сушени или суво бинарни суспензија за суспензија, а не на сонце, не се исуши; 5, да се користат меки агент за одржување на мека на допир и анти-статички.
Свила нијансирање сила е ограничена, ве молиме не се впие за долго време, свила по перење се лесно да се брчка, ладно пресување. Свила содржи 18 видови на амино киселини потребни за човечкото тело, содржат амино киселини на човечка кожа со не многу разлика помеѓу.
Свила облека големина изберете изгубат некои
Мора да се носат mulberry свила долна облека
Европа нови chequered сите натпревар Lapel долги ракави свила кошула женски фан ОЛ Ткаенина материјали : свила свила палачинка Mulberry свила, природен сјај циркулација, материјал топло и влажно, На површината на ткаенината, по внимателни рафинирање палачинка, е уникатна прекрасна изразување.
Добредојдовте Во Мојата Продавница
Свила и здравје :
Уште од античките времиња, постојат "свила свила Кралицата" на добар углед. Рака мие.
Свила материјал е деликатна, тоа е подобро да се хемиско чистење, ако се инсистира на вода и не се плаши од проблеми
Исто така, ве молиме да користите свила професионални детергент (или соодветно тело измијте се заштити производи, како што се шампон туш гел) мека рака
Не насилно месете, лесно да се скршени жици, исто така, не пресврт присилува на сила по перење.

Големина:
M, L, XL
Пол:
Жените
Декорација:
Копче
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Материјал:
Свила,Spandex
Бренд Име:
limin
Стил:
Формално
Шаблон Тип:
Plaid
Јака:
Пак надолу Јака
Ткаенина Тип:
Poplin
Sleeve Стил:
Редовни
Облека Должина:
Редовни
Број На Модел На:
0276
Стил:
Моден
R

Тие исто така купуваат со овој производ