.

.

CCD 600Line Динамичен Траекторијата Задна камера копија rearview камера променлива паркинг линија Цинк легура unversal камерата ги собере сите автомобили

CCD 600Line Динамичен Траекторијата Задна камера копија rearview камера променлива паркинг линија Цинк легура unversal камерата

DEN 1236.00
DEN 1626.24
-24 %
Количина на стоки


Црна
Хром
Бела
Кабелот како што е подолу (6m AV кабел како стандардно)
За camera1
моќта линија
Заеднички проблеми и решенија( Љубезно одговори на вашите прашања : )
Заеднички проблеми и решенија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1. само и брод на адресата наведена од страна на Alixpress адреса.тоа може да се поправи во близина на локацијата на l icense стр доцна l ight . Оваа задна камера прилагодување на агол на патеката автоматски според автомобил тело се движи позиција ,брзина и агол . Но, колку што вашиот автомобил monito р и GPS поддршка РКА приклучок за внесување сите можат да го користат. Ние ви препорачуваме да се инсталира на камерата во професионални c ar измена и убавина продавница . Ако вашиот монитор поддршка за Видео влез, тоа може да го користите .
Нов производ
Топла продажба
Автомобил Заден Поглед Назад До Обратна Камера
увозот HD CCD ЧИП Интелигентни Поддршка Песни
Директивата Паркинг Помош Песни / Интегративни Динамична Патека
Постојат 3 бои за оваа камера
Инсталација Метод : ако сакате (2) да го инсталирате,ве молиме да ги напуштат порака до нас.Така ние предлагаме треба проверка на напон дали како 12 V,или ве молиме додадете одлагање да ја користите.C) - 20~+75(RH95% Макс.625 KHZ Вертикална Синхронизација. Бидејќи постојат многу следи со 2 систем во пазарот, не може да се постави.Ова може задна камера употреба во багажникот?
Ако вашиот багажникот е 12 V,тоа може да го користите, затоа што во спротивно не. Ако погоре решенија сè уште не може да се справи, ве молиме прашајте го вашиот локален професионална автомобил персонал за помош.
Решение :
Друго место и користење на-ситуацијата ќе се случи некои од автомобил излезниот напон е различен.) Пакет :
За жица камера
(овој линк само жица) 1 x автомобил Камера
1x 6m видео кабел 1x напојување кабел 1 X упатство За безжична камера : 1x автомобил камера 1x Предавателот 1x приемник 1x упатство
Професионални пакување(кога постојат мулти - производ,можеби пакетот е разликата)
Квалитетот на производот сертификација
Плаќање и shippment : да ја прифатиме ЗАЧУВАМ плаќање( ESCOW поддршка многу плаќање начин како што со Кредитна картичка, Запад Унија ). Но, ние ви препорачуваме да не користите оригинални кабел, бидејќи линија може да биде различно и стареењето. Оваа камера изграден во динамичната песна функција, тие се исти инсталација. Па ве молиме да се избере вистинскиот систем за да одговара на камерата.6 Резолуција (TV Линии) 600 Минимална осветлување Хоризонтална Синхронизација. Ве молиме да го поставите GPS ТВ систем што автоматски прво, кога го користите, а потоа се види дали тоа се уште може да се постави на системот.Дали оваа задна камера сепак треба да додадете нешто да се направи динамична песна ?
Не, тоа не.Фреквенција 50 HZ Видео Излез 1. Бидете сигурни дека вашата.Може ли да користам оваа универзална камера за да го инсталирате на рамката на стариот сплит-тип посветен на камерата ?
Да, треба ак o s en двете завртки на оригиналниот камера, извади мал метален држач, а потоа го замени новата универзална камера . Ако треба да ја промените вашата адреса,ве молиме имајте во предвид за нас, прво, како ние само ќе брод вашата Alixpress адреса.

Напон:
12V
Бренд Име:
HUIMU
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери,Додатоци
Жица или Безжично:
Жица
Материјал Тип:
ABS
Школка Материјал:
Пластични
Должина на Видео Кабел:
6M
Леќа Материјал:
Стакло
Сензор:
ccd hd
Напон:
DC 12V
Тип:
Обратна Камера
Автомобил Направи:
ЗА сите камера
Број На Модел На:
за сите класа на камера
Жица/безжична:
имаме опции
ТВ систем:
NTSC/PAL(NTSC е стандардно)
широк агол:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ