.

.

5M 600 LED 5054 LED Лента Светлина Водоотпорен/Не Водоотпорен DC12V Лента Лента Посветла Од 5050 Ладно Бела/Топло Бела/Мраз Сина

5M 600 LED 5054 LED Лента Светлина Водоотпорен/Не Водоотпорен DC12V Лента Лента Посветла Од 5050 Ладно Бела/Топло Бела/Мраз Сина

DEN 523.00
DEN 746.88
-30 %
Количина на стоки


Супер светло 5054 SMD LED, висок интензитет и сигурност. Долг животен век 50.000 часа Континуирана должина, се одликува со 5 метри. Флексибилна лента за curving околу наведнува Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем Ултра-светли но работи на ниски температури Ниска потрошувачка на енергија
LED Type : 5054 SMD LED Кол : 120 LEDs / m, 5m/roll Боја : Топло Бела / Ладно Бела / Мраз Сина Работи Влезен Напон : DC12 V Заштита одделение : Не-водоотпорен / водоотпорен Работа Tempreture : -20 до 50 Моќ : 21 W/m ±5%,50 W/5m ±5%
Архитектонски декоративни осветлување, Граница/контурата осветлување, Итен безбедност осветлување, Walkway осветлување/Скалила акцент осветлување, Сокриени осветлување/Чове осветлување, Backlighting за signage писма/Channel писмо осветлување, Морски, Слаба светлина, Градина декорација
5meters/1 Тркалаат ( не вклучуваат адаптер )


Емитуваат Боја:
Ладна Бела, Топло Бела, Мраз Сина
Wattage:
IP20 Not Waterproof, IP65 Waterproof
Тип На Објект:
Лента
Просечен Живот (часот):
50000 часа
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Број На Модел На:
5054-120-12V
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
coolo
Боја Temp(К):
Топло Бела
сертификација:
RoHS,FCC,CE
Повод:
дневна соба
Енергија:
Секогаш На
Led Диоди Број/M:
120pcs/m
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5054
Спецификации (монистра светлина / m):
120
Потрошувачка на енергија (W/m):
21w
R

Тие исто така купуваат со овој производ