.

.

2018Wax Нож Греење Машина за Стоматолошка Лабораторија 110V/220V Достапни Електрични Инфраред Индукција Сензор Резба Нож Грејач

2018Wax Нож Греење Машина за Стоматолошка Лабораторија 110V/220V Достапни Електрични Инфраред Индукција Сензор Резба Нож Грејач

DEN 5335.00
DEN 5615.52
-5 %
Количина на стоки

Техничка : Напојување : AC220 V±10% 50/60 Hz(Изборен) AC110 V±10% 50/60 Hz(Изборен) Потрошувачка на Енергија : 130 W Безбедност Класификација : стоматолошки лабораториска опрема, обичните уред Функција : 1. Можете брзо да се добијат висока топлина на восок carver и тоа е безбедно и ефикасно да ги користат. Тоа е побезбеден од оган и гори; 2. Енергетски ефикасно функционирање поради напредни ectronic сензор; 3. Тоа е чиста за да го користите, поради капа која може да се замени, ниту пламен ; 4. Кога ќе работат за шанса нагоре, оваа опрема е многу suitble да го замени Bunsen горилници, Алкохол и Гасни Горилници . Транспорт & Услови На Чување : 1. Надворешна Температура Дијапазон : -10~ + 55 °C 2. Релативната Влажност Опсег : ≤90% 3. Атмосферски Притисок Опсег : 50~106 Kpa
Пакување Листа : 1 Парчиња Восок Carver Грејач
Боја Информации :
1. Ние работиме многу напорно за да се обезбеди најдобри застапеност на стил и боја на производот преку нашите фотографии и описи.
2. Како на Купувачот тоа е вашиот одговорност е да се прочита и разбере боја опис, како што е бојата на објектот ќе се купување. Ако не сте сигурни, ве молиме e-mail за појаснување.
3. Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.
4. Ве молиме изберете вашиот производ внимателно и побара сите прашања пред наддавање. Сакаме прашања, па прашај си!
Ако имате било какви прашања, добредојдовте да контактирате со мене слободно, и јас ветувам да се обиде што е во моја моќ да им помогне на вас!!!
Детални Слики
Сертификати
Плаќање
Т/T трансфер /western union / pa ypal акк epted.
Услови за продажба
Меѓународни Купувачот - ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Повратни информации
Ние ќе понуди 100% задоволни со купувањето!
Ние се испратени позитивен фидбек за вас и се надеваме дека ќе го стори истото за нас.
Ако не сте задоволни од било која причина, ве молиме да дадете ми шанса, и јас ќе го направи било големи напори да се реши.
За нас OAO Стоматолошка Опрема е професионална претпријатието која се специјализира во истражување и развој, производство и маркетинг на стоматолошка опрема.
Нашите главни производи вклучува Високо & Ниска брзина handpiece, ПРЕДВОДЕНА Лекување на Светлината, Scaler, Стоматолошки единица, Лекарите Стол, Масло бесплатни воздушниот компресор, Gutta машина, Ендодонтско лекување, Интра-оралната камера, Микро мотори, Стоматолошки светилки, Sterilizer и стоматолошки додатоци итн.
"Супериорен квалитет, прифатлива цена и задоволителна услуга" е нашиот принцип. Ние сме искрено очекувам да соработува со компании од целиот свет за заемна корист бизнис соработка со брилијантен иднина!

боја:
110V, 220V
Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
OAO-241
Големина:
Small
Бренд Име:
DEASIN
НЕТО-WT.:
0.6 g
Употреба:
Професионална стоматолошка
Состојба:
Нови
Примена:
Стоматолошки Ареал
Пакет:
картонска кутија
R

Тие исто така купуваат со овој производ