.

.

DC 8-16V Дигитален LED Дисплеј Voltmeter волтметар Volt За 12V Автомобили Возила

DC 8-16V Дигитален LED Дисплеј Voltmeter волтметар Volt За 12V Автомобили Возила

DEN 275.00
DEN 305.76
-10 %
Количина на стоки

Карактеристики : Водоотпорен, Dustproof, Shockproof Едноставна конекција, лесен за употреба Мини големина со 3-цифрен LED Дигитален Дисплеј Мерки DC Напон токму од 8 V да 16 V Широко се користат за автомобили, мотоцикли, велосипеди, трафостаница автоматизација, дистрибуција автоматизација, опрема за тестирање, регулатор на напон и така натаму Прикажува "LLL" кога напонот е помал од мерен опсег; прикажува "HHH" кога напонот е повисок од мерен опсег Кога напонот е помал од 11.5 V или поголем од 19.8 V, таму ќе биде напон аларм, и volmeter прикажаниот број ќе трепери постојано Спецификации : Display mode : дигитален LED цевка Екран Light боја : Бела/Red/Сина Мерен опсег : ДК 8 V - 16.0 V Мерење на точност : ±(0.2%) Големина : 56x28x10mm Жица должина : 60cm / 23.6" Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Дигитален LED Voltmeter

Димензии:
56x28x10mm
Температурата На Работа:
.
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
OOTDTY
Број На Модел На:
led дигитални voltmeter
Напојување:
DC
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
0.2%
Мерен Опсег:
ДК 8V - 16.0 V
должина на жица:
60cm / 23.6
R

Тие исто така купуваат со овој производ