.

.

Алуминиум Digital Аналоген Аудио Конвертор Адаптер Дигитален Оптички Коаксијален Toslink РКА 3,5 мм Со Контрола на Јачина на звук Оптички Кабел

Алуминиум Digital Аналоген Аудио Конвертор Адаптер Дигитален Оптички Коаксијален Toslink РКА 3,5 мм Со Контрола на Јачина на

DEN 995.00
DEN 1630.08
-39 %
Количина на стоки


192k Hz Алуминиум DAC Конвертор Дигитален Оптички Коаксијален Toslink да Аналогни Стерео Лево/Десно РКА 3,5 мм Аудио Џек Конвертор Адаптер за PS3, XBox HD DVD PS4 Sky HD Плазма Blu-ray Дома Кино Системи AV Засилувачи Apple TV e SYNi C
Answer : ___________________________ Note :
Овој адаптер не е погоден за 5.1 CH/ Dolby Аудио, ве молиме поставете го аудио излезот на PCM или LPCM пред да го користите производот.
Вовед:
Оваа декодерот е дизајниран за професионална аудио процесирање на сигналот. Тоа може лесно да се конвертира Коаксијален или Toslink интерфејс да се РКА на аналогни аудио интерфејс и 3.5 милиметарски џек за слушалки. Професионална аудио засилувач чип и прилагодување јачина на звук вклучете се дизајнирани за возење на вашиот приклучок за слушалки директно и прилагодување на излез јачина на звук.
Карактеристики :
Еден Toslink и еден Коаксијален текст интерфејс. Поврзете се со DVD,HD играч и други уреди.
Еден РКА излезен интерфејс. Се поврзете со аудио засилување уред со РКА интерфејс.
Еден 3.5 mm аудио излезен интерфејс. Поврзете се со вашите слушалки.
Ја елиминира бучавата кога нема влезниот сигнал и автоматски да го исклучите кога на текст не-аудио сигнал.
Всушност поддржува земање мостри стапка на 192k Hz 24bit .
Поддржува прилагодување јачина на звук.
Алуминиум Метал случај ,лесен и компактен.Добар анти-мешање функција го прави звук чисто и јасно.
Спецификација :
Подршка на Аудио Формат : управување со проектен циклус
Јачина на Бучава Сооднос : 105 DB
Одвојување Степен(1 KHZ) : 94 DB
Одговор на Фреквенција : 20 Hz~20 KHz -0.2 db
THD+N : -90 DB
Вкупно Хармонично Нарушување(THD) : 10 Hz~20 KHz 0.25-0.065%
Блокирање Време : 0.577 Fs
Земање Мостри Стапка : 32~192 KHz
Малку Го Оценувате : 16~24 Малку
Текст Електрични Ниво : ±0.3 V
Излез Електрични Ниво : 3 V
Максимална Излезна Моќност : 0.3 W
Слушалка Излезна Моќност : 0-250m W
Излезна Отпорност : 10 ohms
Работен Напон : +5 V.Максимален Напон : 6 V
Максимална Потрошувачка на Енергија : 100m A
Температурата На Работа Опсег : -10-70℃
Температура На Чување Опсег : -60-150℃
Оперативен Влажност Опсег : 10% - 80%RH(Не Кондензација)
Чување Влажност Опсег : 5 - 90%RH(Не Кондензација)
ESD Заштита на Човечкото Тело Модел : ±8k V(Air-јазот Празнење)
±4k V(Контактирајте со Празнење)
Случај Димензија : 77×58×21(мм)
Тежина : 114g
Производ Школка : Metel Случај
Производ Во Боја : Црна
ЕУ Приклучок :
Велика БРИТАНИЈА Приклучок :
НИ Приклучок :
Пакет Се Вклучени :
1 x Дигитален да Аналогни Аудио Конвертор
1 x Toslink Кабел (Оптички Кабел)
1 x Моќ Адаптер
1 x Упатство

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Пакет:
Yes
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Пол:
Машко-Машки
Конектор A:
Коаксијален,Оптички Интерфејс
Бренд Име:
eSYNiC
Надворешен Извор На Енергија:
Yes
Тип:
Дигитален Оптички Коаксијален Toslink да РКА 3,5 мм
Големина:
77X58X21mm
Тежина:
114g
Конектор Б:
Џек
Број На Модел На:
192kHz Алуминиум DAC Конвертор
Засилувач:
No
со нас приклучок:
со велика британија приклучок
со моќ адаптер:
DAC Конвертор за PS4 Небото
DAC Конвертор за HD Плазма Blu-ray:
DAC Конвертор за домашно Кино Системи
DAC Конвертор за AV Засилувачи Apple TV:
Metel Случај
Производ Во Боја:
Подршка На Аудио Формат:
Управување со проектен циклус
јачина на бучава сооднос:
105dB
Одвојување Степен(1KHZ):
Одговор На Фреквенција:
20Hz~20KHz -0.2 db
Земање мостри стапка:
32~192 KHz
R

Тие исто така купуваат со овој производ