.

.

GP2Y0A710K0F НОВ 2Y0A710K 100-550cm Инфраред сензор за дистанца, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЖИЦИ

GP2Y0A710K0F НОВ 2Y0A710K 100-550cm Инфраред сензор за дистанца, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЖИЦИ

DEN 618.72
Количина на стоки


Опис
GP2 Y0 A710 K0 F е далечина мерење сензор единица,составен од интегриран комбинација на ПСД(позиција чувствителен детектор) , IRED (инфраред емитуваат диоди) и процесирање на сигналот коло. Разновидноста на рефлексивноста на објектот, животната средина температура и оперативни времетраење не се под влијание лесно да се на дистанца откривање поради усвојување на triangulation метод. Овој уред излези на напон одговара на откривање на далечина. Така овој сензор може да се користи и како сензор за близина.
Карактеристики
Растојание мерен опсег : 100~550cm
Аналоген излез тип на
Пакет големина : 29.5×13×21.6 mm
Потрошувачка на струја : Typ. 33 ма
Напон : 4.5 до 5.5 V
Агенцијата одобренија/Усогласеност
Во согласност со Ro HS директивата (2002/95/EC)
Апликации
Допир-помалку префрлате
(Санитарна опрема, Контрола на осветлување, итн. )
Сензор за заштеда на енергија
(БАНКОМАТ, Копир, Вендинг машина, Лаптоп компјутер,LCD монитор)
Забавен опрема
(Робот, Аркада игра машина)
Пакет Се Вклучени :
1 X GP2 Y0 A710 K0 F

Употреба:
Магнетен Сензор
Излез:
Аналогни Сензор
Теорија:
Тековната Сензор
Број На Модел На:
GP2Y0A710K0F
Тип:
Вакуум Сензор
is_customized:
Yes
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Материјал:
Мешавина
R

Тие исто така купуваат со овој производ