.

.

50cm*5mm Заварување Род Црна PP Подот на Автомобилот Браник Пластични Заварување 12PCS/SET М13

50cm*5mm Заварување Род Црна PP Подот на Автомобилот Браник Пластични Заварување 12PCS/SET М13

DEN 143.00
DEN 183.36
-22 %
Количина на стоки


50cm*5mm Заварување Род Црна PP Подот на Автомобилот
Браник Пластични Заварување 12 PCS/SET М13
Висока цврстина, висока цврстина и висока сила, но јазот влијание цврстина. PP материјал може да го издржат притисокот и стресот, и лесно да се заварување. Време-различни кршливи на ниски температури, добра хемиска стабилност и електрични перформанси. Работна температура од 5 степени до 100 степени. Карактеристики : ниска густина; отпорност на Топлина, без деформација; Висок вкочанетост; Висока површинска цврстина; Добра хемиска стабилност; Не-токсични оштетувања; Во секојдневниот живот се дојде во контакт со PP најчесто се користат во автомобилската предниот браник, Овој производ е ПП смола како главна суровина, солидна лента истиснување производи, производ имплементација HGB2161-62 стандард на народна Република Кина. Производ карактеристики : киселина, алкално, корозија. : Применливи за PP лист, цевки за производство на производи. Различни хемиски опрема, и генерална превенција Заварување на отпорност на машини, итн. Поправка на производи од пластични маси, автомобилската поправка заварување широк спектар на употреба Физички својства : MPA затегнувачка цврстина на 40 или поголема Густина 1.4-1.50 g/cm VEKA омекнување температурата е поголема или еднаква на 70 Примена : 1. Хартија одлуки индустрија; 2. Храна и пијалаци за лесна индустрија; 3. Отпадната вода индустрија; 4. Електронската Индустрија; 5. Текстилната индустрија; 6. Спорт и забава индустрија; 7. Медицинската индустрија, Хемиски и други индустрија : galvanization опрема, земјоделски машини, превозот делови, механички делови на ниска температура за атомска енергија и така натаму. Најчесто со користење на неговата висока отпорност на абење, високи анти-отпорност, анти-ладно отпор, само-подмачкување, електрични карактеристика. Заварување род Главни карактеристики : 1. Многу висока отпорност на абење, седум пати отпорноста на абење од челик, четири пати во споредба со PTFE. 2. Многу високи анти-отпорност, два пати отпорност од КОМПЈУТЕР, пет пати во споредба со ABS. 3. Добри само-подмачкување, исто како PTFE, подобро од челик и месинг приложен подмачкување на нафта. 4. Добар анти-корозија, тоа е многу стабилна хемикалии сопственост и може да издржи корозија на сите видови на корозивни средни и органски растворувач во одредени заѕвони на температура и влажност. 5. Многу висок-inadhesion отпор, на површината на производот тешко affixes друг материјал. 6. Многу висока отпорност, десет пати отпорност од PA66, осум пати во споредба со PTFE. 7. Добро ниска температура отпор, во течен азот (- 196), тоа сè уште има продолжување. неколку други материјали може да стигнат до оваа претстава. 8. Не-токсични и чисти сопственост, UHMW-ЈП, која е материјал кој Прехрамбената и Лекарската Администрација (FDA) и сад на министерството за Земјоделство (ASDA) дозвола да се применуваат во храна и лекови на полиња Пакет Вклучуваат : 12 PCS*Прачка за Заварување

Број На Модел На:
заварување род
Бренд Име:
BENGU
Температурата На Работа:
-
Должина:
50cm*5mm
оперативен тековната:
-
Примена:
покаже на опис
Заварување Тековната:
-
Количина:
12pcs/Set
R

Тие исто така купуваат со овој производ