.

.

На мало Поле Оптички 4-во-1 Замрзнување Концентрација рефрактометар на уреа со ATC за автомобил производители голема флота 40% попуст

На мало Поле Оптички 4-во-1 Замрзнување Концентрација рефрактометар на уреа со ATC за автомобил производители голема флота 40%

DEN 788.00
DEN 1271.04
-38 %
Количина на стоки

2, не се во течноста и вода прилагодување knob и окуларот, така што нема да го оштети внатрешните компоненти.01 Десна скала : стакло средства за чистење решение за замрзнување точка Инструмент Употреба : Рачен уреа концентрација метар се користи главно за брза детекција на различни видови на автомобилската уреа решение производ концентрација, може да биде многу погодно да им помогне на автомобил производители, автобуските компании, голема флота и други крајните корисници да се открие возило уреа решение производ концентрација е квалификуван. 4, веднаш по користи со чиста крпа да призмата и рефрактивната плоча избрише светлина нето. Употребата на уреа решение каталитички намалување е ефективно средство за контролирање на издувните гасови на дизел возилата. Само на уреа решение спецификација и тест методи за да бидат строго регулирани со цел да се осигура дека дизел моторот на издувен гас и прочистување на сила, за да се спречи неприфатливо уреа решение да се донесе нова загадувањето на урбаниот атмосферското опкружување погодена.2% Antifreeze замрзнување точка 5 ° Чаша вода замрзнување точка 5 ° специфична гравитација на батеријата е 0. На уреа со содржина директно влијае на каталитички ефикасноста на Нокс и замрзнување точка на уреа решение. За мнозинството на корисници, депоата, големи клиенти да купат квалификувани возило уреа продуктите, компанијата има развиено практично возило уреа решение концентрација опрема за детекција. 1)1 x Рефрактометар 2) 1 x pipette 3)1x упатството 4)1x мини завртка возачот 5)1x ткаенина за чистење 6)1*Мало Кутија Забелешка : овој производ со мало поле . Поради својата принципот на сигурни, точни за да се задоволат реалните потреби, постојат мали димензии, мала тежина, убав на изглед, лесно да го користите, тоа е широко се користат во автомобилската индустрија.40 КГ / Л Со автоматска температурна компензација 0 ~ 30 ° Резолуција : Автомобилската уреа концентрација 0. Инструментот може брзо откривање на концентрација на возило уреа решение е алатка за практичноста на автомобилски производители, крајниот корисник технологијата, квалитетот на одделот, antifreeze, возило уреа решение дилери брзо да се идентификуваат некои од индикаторите на производот 1, не се во релативна влажност на повеќе од 85% од рингот огледало во долгорочни пласмани, така што нема да влијае на оптички систем. : -40 ° ~ 0 ° Батеријата течни BF : 1. Повеќето домашни и странски тешки дизел мотор производителите да користат SCR (селективен каталитички намалување) технологија, за да ја исполнат земјата IV машина ЕМУ емисија стандарди. Возилото уреа решение (АНИ 32) е решение, подготвени со индустриски чиста уреа и чиста вода без никакви други адитиви. SCR технологија е додаден во жешките издувни гасови за автомобил, да ја користи возило уреа решение (производ наречен Ad Blue), уреа решение во следните SCR катализатор со азот оксиди, така што тоа во азот и водена пареа. Дизел моторот на издувен гас и прочистување на агент е главната компонента на уреа решение, кој е да се елиминира издувен гас азот оксиди во намалување на агент, преку конверзија на катализатор да азот оксиди намалена на не-загадувачките азот и водена пареа, за да издувната емисија стандарди.

Точност На Мерење На:
Нормално
Број На Модел На:
1
Употреба:
Концентрација
Brix Мин. Div.:
Нормално
Бренд Име:
JUANJUAN
Мин. Div.:
Нормално
Brix Опсег:
Нормално
Тежина:
normal
Големина:
normal
Мерен Опсег:
Нормално
R

Тие исто така купуваат со овој производ