.

.

Buildreamen2 D2 D2S D2C D2R AC КРИЕШЕ Целосна Xenon Комплет Баласт + Сијалицата + Подигнат Жица 4300K 6000K 8000K 10000K 12V Автомобил Светла Светлина

Buildreamen2 D2 D2S D2C D2R AC КРИЕШЕ Целосна Xenon Комплет Баласт + Сијалицата + Подигнат Жица 4300K 6000K 8000K 10000K 12V

DEN 1958.00
DEN 3839.52
-49 %
Количина на стоки

Спецификации : -Сијалица Тип : D2 S, D2 C, D2 R -Теоретска моќ : 55 W -Работна Моќност : 35 W-45 W Боја Температура : 4300 K-Топло Бела, 6000 K-Бела, 8000 K-Бело-Сина, 10000 K-Сино-Влезен Напон : 9-16 V -Оперативен Tempertature : -40~105 степен -Прозрачна флукс : 3000 LM-4000 LM -Висока осветленост : Три пати прозрачна флукс како што на халоген волфрам светилка -Долг живот : 3000 часа -Ниска потрошувачка на Топла Совети -Сите производи се проверуваат и тестираат од страна на нашите овластени техничари пред превозот! -Ова е резервни замена на објектот, но не и вистински. -Лесна инсталација професионална инсталација е препорачливо. - За некои автомобили со комплексни CANBUS систем, можеби ќе треба да се инсталира CANBUS декодер за тоа. Пакетот Вклучува 2 x AC Баласт 2 x Xenon Сијалица 2 x Подигнат Жица

Емитуваат Боја:
4300K Топло Бела, 6000K Белата, 8000K Бела Сина, Сина 10000K
Тип Socket:
D2S D2C, D2R
Тип На Објект:
Извори На Светло
Ксенон Светлина Модел:
D2S
Автомобил модел:
Само За Автомобил
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
Buildreamen2
Автомобил Марка:
За Ауди BMW Мерцедес-Бен Порше Volvo Акура
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Wattage:
55W
Напон:
12V
Извор На Светлина:
Ксенон
R

Тие исто така купуваат со овој производ