.

.

AD5933 Отпорност Конвертор Мрежа Аналитичар Модул 1M Земање мостри Стапка 12bit Резолуција на Мерење на Отпор

AD5933 Отпорност Конвертор Мрежа Аналитичар Модул 1M Земање мостри Стапка 12bit Резолуција на Мерење на Отпор

DEN 2976.00
Количина на стоки

modname=ckeditor
Она што треба да се обрне внимание е дека овој модул не е совршен доволно за овој предмет. Во моментов, тоа само го поддржува мерење отпор, и прецизност е 5%. Ако capacitance и inductance се мери, купувачот треба да се подобри релевантните постапки.
Купувачите кои треба ДДС возачот одбор во оваа продавница можат да кликнете на следната слика линк :
Со овој модул, дигитална главниот одбор за контрола линк :

боја:
AD5933, AD5933 ДОДАДЕТЕ контрола
Бренд Име:
TailKuKe
R

Тие исто така купуваат со овој производ