.

.

Модерната Апстракт 3D Стерео Геометрија Mural Позадина Дневна Соба ТВ Троседот во Спалната соба Позадина Ѕидното Сликарство Едноставна Дома Декор Фрески

Модерната Апстракт 3D Стерео Геометрија Mural Позадина Дневна Соба ТВ Троседот во Спалната соба Позадина Ѕидното Сликарство Едноставна

DEN 609.00
DEN 895.68
-32 %
Количина на стоки


Ако ние не доби материјал и детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе произведуваме стандардните материјал "3 D Олеснување" и следниве стандардната големина. Водоотпорен Свила Платно
5. Обично ние ќе ги прогласи пониска цена да ви помогне да плаќаат помалку или избегне да биде оданочен.2 метри ; Height = 2.8 метри ; 3 D олеснување материјал . Ви благодариме ! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Производот се покаже
5 Материјал Достапни
1. Не постои било лепак внатре.9 метар квадратен, ве Молиме место со цел на 8 квадратни метри. Имитација На Кожа
4. Но која било големина ќе биде целата шема.
▲ Совети : 5 видови на материјали се иста цена , па ве молиме да напомена вашиот омилен материјали и големина , ние ќе им даде приоритет на испорака. Слама Текстура
2.
Обичај Mural Позадина
Модел : MU2918 Големина : Прилагодено големина (Кажете ни Ширина & Висина) Цена : $ / метар Квадратен Материјал достапни : Слама текстура / Имитација на кожа / 3 D олеснување / Водоотпорен свила крпа / Водоотпорен платно Употреба : дневната Соба / Спалната соба / Студија Соба / Kids' Соба / Свадба Куќа / Старешини' Соба
Како да поставите цел
Чекор 1 : Мерка вашиот ѕид димензии : Висина * Width = метар Квадратен
Пример : Сте ѕид големина : Width = 3.
Според област големина е : 3. (Слика 2 )
3.
Ако имате потреба од 9 метри квадратни, ве молиме изберете "1 метар квадратен" и "Квантитетот 9" овде. Бразилецот пријател, ве молиме кажете ни ја вашата CPF број ; руски пријател, ве молиме кажете ни го вашето целосно име и презиме.
Ако ви треба 7.
Пример : јас треба големина Width = 3. Таму е околу 1-2cm се преклопуваат дел. Водоотпорен Платно
Крои Метод :
1. Ние не сме одговорни за било обичај должност.2 метри, Висина = 2. Се надеваме на вашето разбирање ! 3.96 Квадратни метри. 3 D Ослободување
3.
Чекор 2 : Изберете правото количина во редот. ( Слика 1 )
2.
Стандардната големина :
Количина 1 : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft Количина 4 : 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft Количество 5 : 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft Количество 6 : 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft Количество 8 : 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft Количество 9 : 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft Количество 10 : 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft Количество 11 : 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft Количество 12 : 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft Количество 13 : 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft Количество 14 : 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft Количество 15 : 15 квадратен метар= 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Молиме Забележете : 1. Ви треба за да купите лепак на хардвер вашата локална продавница ( Природата ориз лепак или компир лепак). Квадратен метар = Цел Количина
Ако имате потреба од 9 метри квадратни, ве Молиме изберете количество 9 во ред. ( Слика 3 )
Инсталација чекори
☆ Топла Продавање На Производ ☆
.

Димензии:
1 квадратен метар
Материјал:
Растенијата
Функција:
Мувла-Доказ,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Soundproof,Топлинска Изолација,Звук-Апсорбирање,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Тип:
Текстилни Позадини
Функција:
Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Формалдехид-бесплатно
Стил:
Модерна
Шема:
Yes
is_customized:
Yes
Употреба:
Забава,Администрација,Трговија,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Бренд Име:
jiadou
Број На Модел На:
MU2918
Површински Третман:
Врежана
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
R

Тие исто така купуваат со овој производ