.

.

ласерски машина за сечење производителот во Chinan во потрага по странски агенти

ласерски машина за сечење производителот во Chinan во потрага по странски агенти

DEN 143952.00
Количина на стоки

ласерски машина за сечење производителот во Chinan во потрага по странски агенти
>>Технички параметри :
Item / Модел
RDJ-1390
Работна површина
1300 x 900mm
Ласерски моќ
80w/100w/130w/150w/180w
Ласерски тип
CO2 запечатени ласерски цевка,водата-ладење,10. обликувањето карактер
Англиски 1.
6) 24 часа техничка поддршка по e-mail порака, повик или од врата на врата-до-врата служба. Огноотпорни прозорец ,поголема безбедност. Tiwan Hiwin Линеарен квадратен водич шини , поголема прецизност.
7) Професионална cnc рутер машина снабдувач со 10 години искуство. Ќе има попуст ако контактирајте ме !!!
Watting за вашето барање. Отворен стил , предната и задната страна на машината е отворена што е можно подолго материјал, пробив на ограничување на работното парче должина.6 um
Брзина гравирање
0-60000mm/мин
Сечење брзина
0-40000mm/мин
Ласерски Излез
1-100% софтвер поставување
Ресетирање прецизноста на позиционирањето
≤±0. Висок transmittance, добро фокусирани, како одраз ефект. Ласерски Моќност 40 W~180 W , добар квалитет и стабилна излезна да се продолжи на ласерски цевка услуга време. Машината е превозот по море!!! Pls не место цел на aliexpress. Појас пренос.CO2 Стакло запечатени ласерски цевка Кина познат бренд ( EFR, Reci ), добра зрак режим стабилност, услуга времето во текот има око 8500~10000 работни часови.0 софтвер, упатството за корисникот. Висока точност stepper мотори и возачи.

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
1390
Бренд Име:
Rabotec
CNC или Не:
CNC
Објектот:
ласерски машина за сечење
Работни големина:
1300*900mm
боја:
Опција
ласерски цевка:
80W/100w/130w/150w/180w
ласерски тип:
CO2 запечатени ласерски цевка,водата за ладење
сечење брзина:
50-5000mm/мин
Напојување:
220 V, 50 hz
Графички формат поддржан:
BMP, PLT,ЛИНИЈА,DXF,ПИ,CDR
Софтвер поддржани:
CorelDraw, PhotoShop
Највисок Скенирање Прецизност:
2000dpi
R

Тие исто така купуваат со овој производ