.

.

Усогласат trex AP800 Дигитални Теренот Мерач HET80001 делови Бесплатен Превозот со Следење на

Усогласат trex AP800 Дигитални Теренот Мерач HET80001 делови Бесплатен Превозот со Следење на

DEN 2399.52
Количина на стоки


Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!
Усогласат trex AP800 Дигитални Теренот Мерач HET80001
Flybarless Илустрација 1 : (Нула мерач) Flybarless Илустрација 2 : (Мерка на теренот) Илустрација : (Нула мерач) Пакет : Инструкции : Спецификација : Вовед :
Развиена од страна на R&D тим во Усогласат, новиот AP800 дигитални теренот мерач е погодна за flybar и flybarless хеликоптери. Авто-откривање на Хоризонтално ниво , со резултат прикажани преку висок контраст LCD екран, обезбедување едноставен и прецизен начин за мерење на теренот агол.
Fatures :
●Auto-откривање на Хоризонтално ниво.
●Користи backlighting LCD монитор.
●Нула и Заклучување на функцијата.
●Забележливи на теренот опсег : -90° ~ 90°.
●Automatic екран ротација.
●Погоден за 200~800mm главниот ножеви.
●Изгради-во заштеда на енергија функција. Моќ се исклучува по 3 минути без никакво движење. ●Тело Димензија:108x53.9x16mm
●Погоден сечилото ширина:20mm~74mm
●Забележливи на теренот опсег : ±90°
●Резолуција : 0.1°
●Батерија : 2 X CR до 2032 Литиум
●Тежина : 38g (вклучувајќи ја и батеријата)

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Бренд Име:
ALZRC
Број На Модел На:
порамнете
Материјал:
Композитен Материјал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
делови
Четири тркала Атрибути:
делови
Алатка Материјали:
делови
Надградба На Делови/Додатоци:
делови
R

Тие исто така купуваат со овој производ