.

.

Shenzhen Фабрика led dc електрична енергија терминатор притисни за заклучување водоотпорен ip67 директно приклучок и приклучок за кабелот за ко

Shenzhen Фабрика led dc електрична енергија терминатор притисни за заклучување водоотпорен ip67 директно приклучок и приклучок

DEN 412.00
DEN 448.32
-8 %
Количина на стоки

4 pin водоотпорен 10a dc моќност за осветлување тип м16. машки женски приклучок и приклучок push pull брз заклучување круг кабел конектор
Функција :
М16. 4 Pin водоотпорен конектор
ЛП-16 тип на конектор е пластична и помала големина водоотпорен моќ конектор,кој е широко се користи во :
1 : LED три-доказ осветлување/внатрешно осветлување
2 : LED дисплеј и екранот
3 : Тестирање на мерење на
4 : Индустриски систем за контрола
5 : Коса тример
Опис На Производот :
Спецификации Поврзување на владата Latching Заклучување поврзете Заштита ниво IP65/IP67 Кабел спецификација 18-16 AWG Дијаметар спектар Φ3mm ~Φ7mm Контакт со Дијаметар x број Φ1.5×4 Тековна оценка(А) 10 A Температура се зголеми
10 A контакт температура под 30℃
12 A контакт температура под 40℃
15 A контакт температура под 50℃ Оперативен напон(AC.V.rms) 500 V да Издржи напон(AC.V)1min 2500 V Контакт отпор на Изолација отпор >500 MΩ Издржливост ≥500 парење&unmating циклуси Температура оценка -40°C~80°C Метод на поврзување на кабелот за Лемење Собранието жица Лемење Спречи согорување ниво UL94-V0 Материјал Изолирани делови Високи перформанси инженеринг пластика Хардвер метален Цинк легура(бисер тешко хром) Контакт pin Бакарни легури(позлатени 4 U) Пролет Нерѓосувачки челик Запечатување Силика гел Главни карактеристики Запечатени против прашина и течност (IP65/IP67) Вибрации отпор,отпорност,се протега отпор штекер со капак Апликација индустрии Фаза опрема - smart grid Медицинска опрема - Сервер Соларна енергија опрема - Брод на опрема за Електрични опрема - Возило опрема комуникациска опрема - Тешка машинерија
Драги пријатели, Добредојдовте на нашата продавница, Ќе ве молам да потрае неколку минути да се погледне на овој инструкции? Ви благодарам многу! 1. Со цел да ви помогне да го изберат правото производи,направивме внимателни категории за вас, ако имате повеќе барање, можете да ги оставите порака кога ќе нарачате, се разбира, можете да контактирате со нас директно. 2. Ако ви треба заварување кабел за приклучок, ќе е подобро да се обезбеди параметар на кабелот и спецификација на конектор. Ако тоа е за професионална опрема кабел, ве молиме да обезбеди заварување дефиниција. 3. Ние сме Професионални Производител на Водоотпорен Индустриски Приклучок, и ние може да го прилагодите со кабел според клиентите барања. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да погледнете повеќе производи, ви Благодариме! 4. Без разлика што и да е вашиот количина, ние ќе ни биде мило да ви испраќа стоките навремено, и ќе им понуди на следење на број за да можете да ја следат стоката нагоре. 5. Конектори ние се продаваат е Меѓународен бренд компатибилност конектор, ве молиме да го изберат правото за дел број според она што ви треба. Секој дел број треба да се потврди, ве молиме контактирајте saler за спецификација. Ви благодарам многу за вашето трпение и доверба!

Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
4P
Вметнете тип:
Машки Insert, Женски Insert
Број На Модел На:
ЛП-16-C04PE-02-001 & ЛП-16-J04PP-02-001
Бренд Име:
cnlinko
Жица Мерач:
18-16 AWG
Моменталната Оценка:
10A
Контактирајте Со Дијаметар:
1.5*4
Оперативен Напон(AC.V.rms):
400V
Withstandard Напон(AC.V)1Min:
Температурата оценка:
-40-80
Собранието Стил:
Лемење
Школка & Изолирани Делови:
Високи Перформанси Инженер Пластика
Хардвер Метал:
Цинк Легура
Контакт:
Бакарни Легури(злато позлатен)
R

Тие исто така купуваат со овој производ