.

.

ДИГИТАЛНА-T/ДИГИТАЛНА-C modulator, дигитална-s2 да дигитална-C catv modulator, дигитална-t2 да дигитална-т modulator високи перформанси

ДИГИТАЛНА-T/ДИГИТАЛНА-C modulator, дигитална-s2 да дигитална-C catv modulator, дигитална-t2 да дигитална-т modulator високи перформанси

DEN 191952.00
Количина на стоки

1 db чекор
ДИГИТАЛНА-В
Стандард
Ј. Таму може да се испраќаат преку FEDEX/DHL.999 MHz
Пропусниот опсег
6 M, 7 M, 8 M
BISS descrambling
Mode 1, Режим E (До 850 Mbps) (descramble индивидуална програма)
Мултиплексирање
Максимална ПИД Remapping
256 по текст канал
Функција
ПИД Remapping
Точни ПЦР прилагодување
Генерирање на PSI/SI табела автоматски
Модулација
ДИГИТАЛНА-Т
Стандард
EN300744
FFT режим
2 K,
Пропусниот опсег
6 M, 7 M, 8 M
Соѕвездието
QPSK, 16 QAM, 64 QAM
Guard Интервал
1/4, 1/8, 1/16, 1/32
FEC
1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8
MER
≥42 d B
RF фреквенција
50~960 MHz, 1 KHz чекор
RF излез
4*ДИГИТАЛНА-Т во непосредна близина превозници во комбинација излез
RF излез ниво
-28~ -3 d Bm (79~105 dbµV), 0.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.5 mm
Температура
0~45℃(Функционирање) ; -20~80℃(Складирање)
Моќност
AC 100 V±1050/60 Hz;
AC НАПОН 220 V±10%, 50/60 HZ
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука. Нејзините pluggable структура дизајн во голема мера го олеснува промена на модули како што е потребно.
Гаранција и Гаранција : Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Згора на тоа, NDS3348 TS (NDS3348 CS) може да го поддржи Biss descrambling и може да се надгради и контролирани преку мрежниот систем, кој овозможува да се широко се користат во поставување на дигитална радиодифузија мрежа и да се обезбеди добар сигнал за научна лабораторија и ДИГИТАЛНА-Т СТ. 83 B,
MER
≥43d B
RF фреквенција
50~960 MHz, 1 KHz чекор
RF излез ниво
-25~ -1dbm (82~106 dbµV), 0. 83 A (ДИГИТАЛНА-C), Ј.
Други Политики :
12 месеци Гаранција.
Преглед
VEK-3348 TS (VEK-3348 CS) е со високи перформанси и трошоците-ефективна ДИГИТАЛНА-T (ДИГИТАЛНА-C изборен) modulator дизајниран од страна на Dexin. За да се исполнат корисниците на различните барања, овој уред е исто така опремен со 128 IP текст и 4 MPTS излез преку UDP и RTP.1 db чекор
Симбол го оценувате
5. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Таа поддржува ДИГИТАЛНА-S2 (ДИГИТАЛНА-T2 изборен) тјунер влезови, по мултиплексирање, питачи (само за ДИГИТАЛНА-C) и modulating процес, тогаш тој им дава на 4 RF излез. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови. 83 B
Соѕвездието
16/32/64/128/ 256 QAM
64/ 256 QAM
Пропусниот опсег
8 M
6 M
Систем
Далечинскиот
управување со
Веб NMS
Поток Од
4*MPTS преку UDP и RTP надвор (RJ45, 1000 M/100 Unicast/Multicast)
Јазик
Англиски на Кинески
Надградба На Софтвер
Интернет и USB
Општи
Димензија
(W*D*H)
482mm×300мм×44.
Карактеристики
* 12 ДИГИТАЛНА-S2 договорот за слободна трговија Тјунер текст пристаништа-Верзија јас
* 12 ДИГИТАЛНА-T2 Тјунер текст пристаништа-Верзија II
* 8 ДИГИТАЛНА-S2 договорот за слободна трговија тјунер+ 4 ДИГИТАЛНА-T2 тјунер текст-Верзија III
* 8 ДИГИТАЛНА-T2 договорот за слободна трговија тјунер+4 ДИГИТАЛНА-S2 тјунер текст-Верзија IV
* Максимална поддршка 128 IP текст(MPTS/SPTS) преку UDP и RTP протокол
* Поддршка Biss descrambling
* Поддршка на 4 групи мултиплексирање +4 групи ДИГИТАЛНА-Т modulatingNDS3348 TS
* Поддршка на 4 групи мултиплексирање +4 групи Питачи+ 4 ДИГИТАЛНА-C modulatingNDS3348 CS
* 4*ДИГИТАЛНА-T/C превозникот излез и 4 IP (MPTS) излез преку UDP и RTP протокол
* Интегрирана demodulating и мултиплексирање функции
* Поддршка точни ПЦР прилагодување
* Поддршка на ПИД Remapping
* Поддршка PSI/SI обнова и уредување
* Веб-базирани NMS управување со
NDS3348 TS ДИГИТАЛНА-Т Принципот на Табелата
VEK3348 TS ДИГИТАЛНА-Т Принципот на Табелата
VEK-3348 CS ДИГИТАЛНА-C Принцип на Табелата
Спецификации
На текст
12 ДИГИТАЛНА-S2 договорот за слободна трговија Тјунер текст пристаништа-Верзија јас
12 ДИГИТАЛНА-T2 Тјунер текст пристаништа-Верзија II
8 ДИГИТАЛНА-S2 договорот за слободна трговија тјунер+ 4 ДИГИТАЛНА-T2 тјунер текст-Верзија III
8 ДИГИТАЛНА-T2 договорот за слободна трговија тјунер+4 ДИГИТАЛНА-S2 тјунер текст-Верзија IV
128 IP(SPTS/MPTS) на текст преку UDP и RTP, RJ45, 1000 M/100 Unicast/Multicast
Тјунер Дел
ДИГИТАЛНА-S
Текст Фреквенција
950-2150 MHz
Симбол го оценувате
2-45 Msps
Јачината На Сигналот
-65~-25d Bm
FEC Demodulation
1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8 QPSK
ДИГИТАЛНА-S2
Текст Фреквенција
950-2150 MHz
Симбол го оценувате
QPSK 1~45 Mbauds;
8 PSK 2~30 Mbauds
Кодот го оценувате
1/2, 3/5, 2/3, 3/4, 4/5, 5/6, 8/9, 9/10
Соѕвездието
QPSK, 8 PSK
ДИГИТАЛНА-T/T2
Текст Фреквенција
30 MHz ~999.

Пакет:
Yes
Бренд Име:
VEK
Број На Модел На:
VEK-3348TS(CS)
Напон:
220v
Is_customized:
Yes
моќност:
110-220v
На текст:
ДИГИТАЛНА-S2, DVT-T2
Излез:
ДИГИТАЛНА-C, ДИГИТАЛНА-Т
технички центар:
www.catvmodulator.com
R

Тие исто така купуваат со овој производ