.

.

10pcs/многу tda7297 засилувач одбор дигитален засилувач одбор dual-канал засилувач одбор заврши без бучава 12V dual-15W (ЕДЕН вид)

10pcs/многу tda7297 засилувач одбор дигитален засилувач одбор dual-канал засилувач одбор заврши без бучава 12V dual-15W (ЕДЕН

DEN 1287.84
Количина на стоки

Карактеристики :
Ова е 12 V еден напојување TDA7297 засилувач одбор Б одбор, AC / За DC, 2.0 / dual channel / стерео,12 V/2 A кога користите, на излезната моќност 15 W +15 W, за врв до 25 W +25 W, може да се пристапи од страна на две 4-8Ω10-50 W звучници, голем обем на малата големина, висока јачина на бучава сооднос.
Спецификации :
Димензија : 50x50x42mm (должина x ширина x висина, со исклучок на potentiometer рачка), ултра-мали димензии погодни за секој простор.
Напон : DC 9-15 V, се препорачува DC напон 12 V, тековната 2 A погоре
Моќност : 15 W +15 W
Излезна Отпорност : 4-8Ω
Надградена верзија на радијатор, поширок и подебели, подобри ефект на ладење
Тежина : 44g

Бренд Име:
HAILANGNIAO
Број На Модел На:
TDA7297
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
R

Тие исто така купуваат со овој производ