.

.

OTA WeMos Д1 CH340 WiFi Wireless Развој Одбор ESP8266 ESP-12E за Arduino IDE УНО Р3 Компатибилен Вози Модул 1А 24V ЕДЕН

OTA WeMos Д1 CH340 WiFi Wireless Развој Одбор ESP8266 ESP-12E за Arduino IDE УНО Р3 Компатибилен Вози Модул 1А 24V ЕДЕН

DEN 184.32
Количина на стоки

OTA We Mos Д1 CH340 Wi Fi Wireless Развој Одбор ESP8266 ESP-12 E за Arduino IDE УНО Р3 Компатибилен Вози Модул 1А 24 V ЕДЕН
Спецификација :
Врз основа на ESP-8266 EX
за Arduino компатибилни, со користење на Arduino IDE на програмата
11 x I / O иглички
1 x ADC pin (текст спектар на 0-3.3 V)
Поддршка OTA безжична upload
Одборот 5 V 1А Префрлување Напојување (највисок влезен напон 24 V)
По инсталацијата и инсталирање на хардвер пакет,
директната употреба на за Arduino IDE развој, истата операција со Arduino УНО
Јас ви даде веб .овој веб е кинески ,така што треба нас на google translate.
Опис :
Ова е Форма фактор компатибилни (Не сите иглички се игла за pin компатибилен надвор поради ограничувања на ESP8266)
Но, Можете да го програмата на оваа преку редовни IDE. Многу интерес уред за некој интересен во
текара со форма фактор штитови.
Целосна информација може да се најде тука. Имаат прочитате пред да ја купите за да бидете сигурни дека уредот е соодветен за вас.
Доколку сте Производител, на experimenter, а prototyper, јас би го препорачуваме еден.
Пред УПОТРЕБА Д1
Треба прилагодување ch340g(да USB UART IC) возачот, ако прво го користите.
за Windows
Преземете возач од : win32/64
за OS
Преземете возачот форма :
Python 2.7
py Serial pip инсталирате pyserial
Linux (Ubuntu)
Не треба setup секој возач.
Python 2.7
py Serial pip инсталирате pyserial
Инсталирање на хардвер пакет
Инсталирање со Одбори Менаџер
Почнувајќи со 1.6.4, овозможува инсталација на трети лица платформа пакети со користење Одбори Менаџер. Имаме пакети достапни за Windows, OS, и Linux (32 и 64-битна).
Инсталирајте 1.6.5 од веб-сајт.
Почне и да се отвори прозорецот за Преференции.
Пакет Се Вклучени :
1 x OTA We Mos Д1 CH340 Wi Fi Развој Одбор ESP8266 ESP-12 E За Arduino IDE УНО Р3

Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
CH340 Безжичен Модул
R

Тие исто така купуваат со овој производ