.

.

XZ-8/111 5A/250VAC Микро Граница Вклучите SPDT НЕМА+NC Притисни Клипот Тип IP65

XZ-8/111 5A/250VAC Микро Граница Вклучите SPDT НЕМА+NC Притисни Клипот Тип IP65

DEN 147.84
Количина на стоки

Производ Објект : XZ-8/111 5 A/250 VAC Микро Граница Вклучите SPDT НЕМА+NC Притисни Клипот Тип IP65
Материјал : Цинк Метални Легури,Пластични
Нуркач Вратило Тип : Прилагодлив Ролери Рака Тип
Спецификација :
1.Контакт Форма : SPDT НЕМА+NC
2.Оперативен Брзина : 5mm-50cm/s
2.Механички Оперативни Фреквенција : 120times/мин
3.Електрични Оперативни Фреквенција : 30times/мин
4.Изолација Отпор : 100 MΩ(погоре)
5.Контакт Отпор : 25 MΩ(почетната вредност)
6.Го Издржат Напонот :
Не-конекција жица : 1000 VAC
Секој Терминал : 1500 VAC
7.Misoperation Вибрации : 10-55 Hz Амплитудата 1.5 mm
8.Издржливи Влијание : 1000m/s2,Misoperation Влијание : 300м/s2
9.Електрични Век : 100,000 погоре.Механички Живот : 1000,000 погоре
10.Заштита Степен : IP65
11.Оперативен Температура : -20~+60℃
12.Оперативен Влажност : <85%
13.Оценка : 5 A/250 VAC
Внимание : Димензии/Оперативни Карактеристики се во слики и проверете за вашиот референца!
Карактеристики :
1.Силна Цинк фрлија надворешната школка,силна структура и висока механичка сила.
2.Спречување на масло,вода и притисок.
3.Двоен начин прекинувач,двојно пролет внатрешна switch.
4.Различни држела.
5.Широко се користи во Механичка опрема,автоматска машина,и инструмент,електро движење алатка итн.
Секој Обид за 1 Парче!
Забелешка : за сите прашања во врска со тоа,се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме

сертификација:
CE
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Тип На Објект:
Прекинувачи
R

Тие исто така купуваат со овој производ