.

.

BUHESHUI трговија на Големо 500PCS/Многу 0.5 W 6V 83mA Мини Соларен Панел Поликристални Соларни ќелии DIY Соларен Полнач За 3.7 V Батерија

BUHESHUI трговија на Големо 500PCS/Многу 0.5 W 6V 83mA Мини Соларен Панел Поликристални Соларни ќелии DIY Соларен Полнач За 3.7

DEN 23190.00
DEN 26352.00
-12 %
Количина на стоки

7 V Батерија
Карактеристики :
1.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми
. Мали домашни проекти
2.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7. Димензија : 80*45*3мм
H ож да се избере соларен панел :
Оваа табела го покажува сончевиот систем конфигурација односот помеѓу складирање батеријата и соларни панели. Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Електронски апликации
4.
BUHESHUI трговија на Големо 500 PCS/Многу 0. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро. Ние зависи од нашите cust mer задоволство да се успее.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации :
1. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Откако ќе ја напушти позитивни повратни информации, нашиот систем ќе ви даде позитивни повратни информации во ист ден. Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. Наука проекти
3.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни и неутрални повратни информации.
DC акумулатор
Соларен Панел
1. Поликристални силикон
4. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена. Ви даваат најдобри шопинг искуство е наше задоволство. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност. Моќност : 0. Полнење мали DC батеријата
5. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.5 W 6 V 83m A Мини Соларен Панел Поликристални Соларни ќелии DIY Соларен Полнач За 3. Изградба на вашиот сопствен погон модели, играчки и соларни екранот итн
Пакети и вклучува :
500 * Соларни панели
1. Бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2. Макс работат на струјата : 83m A
6. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.

Број на Панели:
1
Max. Моќност:
0.5 W
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Големина:
80*45MM
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Номиналниот Капацитет:
0.5 W
is_customized:
Yes
Број на Клетки:
12
Број На Модел На:
0.5 W 6V
R

Тие исто така купуваат со овој производ